≫

Partizan poražen posle drame u Baru: Crno-beli ispustili 12 poena prednosti!

Crno-beli su imali priliku da naprave korak ka plej ofu, a sada su u teškoj situaciji.

• 89

Košarkaši Partizan  poraženi su posle drame i produžetka od Mornara u Baru sa 77:76 u derbi meču 9. kola ABA lige.

Pravi derbi odigran je Baru, a posle 40 minuta ušlo se u produžetak.

Minut pre kraja bilo je 70:70, a Partizan je imao napad u kojem je Tomas šutnuo trojku i promašio konstrukcju koša. U odbrani Mozli spasava Partizan rampom i na 21 sekund Partizan je imao napad.

Mekintajer je promašio, a u sledećih šeset sekundi Pulen nije uspeo da donese pobedu. I ušlo se u produžetke.

U produžetku ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Partizan je imao poen prednosti na minut pre kraja i posed lopte 75:76.

KK Partizan

Mekintajer promašuje šut u napadu, a na 35  sekundi pre kraja Mornar ima napad.  Vajthed uspeva da pogodi koš za 77:76 za Mornar na 23  sekudne pre kraja.

Partizan je krenuo u poslednji napad, Gordić je driblao do isteka vremena i pokušao da šutne, ali je promašio, lopta se odbila u aut od igrača Mornara na 2 sekunde pre kraja.

Novi napad za Partizan Mekintajer je šutnuo i promašio...

MORNAR - PARTIZAN 77:76

(70:70) (15:22, 18:17, 21:12,16:19)

MORNAR: Pulen 19, Gebrijel 8, Nidam 4, Jeremić, Šehović 7, Smit 10, Vajthed 16, Lazić, Vujošević, Vranješ 4, Bjelica , Luković 6,

PARTIZAN: Miler Mekintajer 21(6sk, 4 s) Zagorac 2, Pejdž 10, Dangubić 5, Gordić 12, Janković S. Jaramaz 4, Velićković 3, Janković N 6, Tomas 7 (13 sk)

Trifunović, Mozli 6 (6 sk)

Utakmica je bila prava takmčarska, borbena sa dosta preokreta na kraju meča. Partizan je dominirao u prvom poluvremenu imao čak i 12 poena viša 18:30, a na poluvremen je otišao sa plus 6: (33:39)

KK Mornar KK Partizan

Išao ih je šut, dobro su se branili i kontrolisali su meč. Međutim, u nastavku se probudio najbolji igrač Mornara, Džejkob Pulen i sa 11 vezanih poena doneo prvo vođstvo 54:51.

Od tada pa nadalje Mornar je bio mnogo sigurniji, a ekipe su se menjale u vođstvu sve vreme.  Partizans su održavali u igri Mekintajer i Tomas,  ali su na kraju i oni posustali i dva puta promašili šuteve za eventualnu pobedu.

Partizan sledeći meč igra sledeće subote sa Mega Sokerbetom i pod moranjem je da pobedi.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

TOK MEČA:

Produžetak:

45. min: 77:76 KRAJ Gordić je driblao loptu do kraja i šutnuo za tri i promašio, a na 1,6 sekundi lopta je ponovo pripala Partizanu. Još jedan napad i šut Mekintajer ostao je na obruču.

45. min: 77:76 Partizan ima napad za pobedu na 23 sekunde do kraja. Tajm aut je tenutno

44. min: 74:76 Mekintajer uzima stzvari u svoje ruke, donosi novu prednost Partizanu, ali Vil Mozli dominira u odbrani i to je ključ.

43. min: 74:72 Mornar je uspeo da se odbrani i da stekne vođstvo...

KK Mornar KK partizan

4/4

40. min: 70:70 Produžetak. Drama je viđena na kraju, ali nijedan tim nije uspeo da pogodi koš u poslednjem minutu.

39. min: 68:68 Utakmicsa na jednu loptu, crno-beli se drže, ali i Barani napadaju iz svih oružija. Pravi derbi meč kola ABA lige

37. min: 63:67 Partizan ima prednost i igra mnogo sigurnije, ali je dosta neizvesno na terenu i biće dramatično do samog kraja.

35. min: 59:63 Partizan je ponovo preokrenuo, zahvaljujći Mileru Mekintajeru, koji je povukao ekipu i ima 15 poena na svom kontu,ali je veliku podršku imao u Tomasu koji je sa četiri poena pokrenuo ovu "lavinu" i seriju 12-5

32. min: 58:55 Partizan je krenuo da tone, ali se porobudio Tomas i sa četiri vezana poena održao minimalan zaostatak.

KK Mornar KK Partizan, Aba liga

3/4

30. min: 54:51 Mornar je iskoristio pad u igri crno-belih i ovu četvrtinu dobio sa 21:12 čime je preokrenuo meč u svoju korist.

27. min: 50:47 Mornar polako prelazi u kontrolu meča, podigli su nivo igre u odbrani, ali i u napadu. Pulen je apsolutni lider sa čak 13 poena u ovoj četvrtini. Partizan ne može da se poveže u napadu.

24. min: 43:43 Džejkob Pulen je proradio i sa dve trojke, ukupno 11 poena, doneo egal svom timu na polovini trećeg perioda. Slava odbrana Partizana na šutu za tri poena.

22. min: 35:41 Meč je nastavljen u istom ritmu, crno-beli odbranom kontrolišu meč, ne dozvoljavaju lake šuteve ta tri poena i to im daje rezultat. U napadu imaju raznovrstan arsenal poentiranja, ili šutem ili pod tablom na ziceru.

2/4

20. min: 33:39 Uspeo je Partizan da se odbrani od naleta Mornara i da ponovo uvede meč u svoju korist i da ima osetno vođstvo. Partizan ima raznovrsniji izbor u napadu i zasluženo vodi,  a da nije imao izgubljene lopte, razlika bi bila i veća. Najefikasniji Miler Mekintajer i Pejdž sa 7 poena.

17. min: 29:32 Serija 9-0 Mornara i Barani se vraćaju u meč i prilaze na samo tri poena zaostatka.

15. min: 22:32 Održavaju crno-beli dvocifrenu prednost na ovom meč, ulazak Pejdža doneo je šut sa distance pa je Partizan sa dve trojke stekao lepu prednost.

12. min: 18:27 Vil Mozli je krenuo da igra solo i sa četiri poena pokazuje da bi mogao da bude bitna karika u ovom meču. Takođe, Pejdž je ulaskom doneo šut sa distance.

KK Mornar  KK Partizan

1/4

10. min: 15:22 Partizan održava prednost iako je mogao da ima i više poena razlike, nekoliko grešaka su ih koštali kontranapada Barana za smanjenje prednosti.

7. min: 11:18 Raste prednost Partizana do plus 7 posle sjajne serije 6-0. Crno-beli kontrolišu ovaj meč za sada, a odbrana je ključ vođstva.

4. min: 9:12 Igra se dosta brzo na obe strane, Partizan kontroliše meč zahvaljujući Mileri Mekintajeru koji ima 7 poena.

2. min: 2:6 Dangubić je pun samopouzdanja posle igranja za reprezentaciju i ubacuje trojku odmah. Nadovezuje se Miler Mekintajer.  Partizanova petorka, Mekintajer, Dangubić, Zagorac, Veličković i Nikola Janković