Vajthed je krenuo na Mozlija i pogodio: Ovako je Mornar dotukao Partizan, a onda preživeo "metak"

Oscilirao je Partizan previše u završnici produžetka i četvrtoj četvrtini...

• 0

Ajzea Vajthed izdriblao je iz pika u kom je ostao Kodi Miler-Mekintajer i položio je loptu na obruč pored Vila Mozlija.

Nije bio loš pritisak Mozlija na beku Mornara, ali je Vajthed oslonio loptu na obruč i ona se posle nekoliko odskoka spustila kroz njega za 77:76 i pobedu Barana.

Partizan nije iskoristio poslednji napad u produžetku, budući da su mu za pobedu ostale 23,3 sekunde.

Za to vreme Miler-Mekintajer je promašio šut za tri, Nemanja Gordić takođe, pa je Mornar preživeo "dva metka" igrača Partizana.

Ipak, ni pre toga nisu cvetale ruže u napadu Partizana pa je tako Ognjen Jaramaz izgubio loptu posle faula u napadu i crno-beli nisu sačuvali prednost stečenu flouterom Miler-Mekintajera 76:74 na minut i 41 sekund pre kraja produžetka.

Nisu sačuvali ni prednost iz regularnog dela utakmice kada su imali +12, vodili su čak i u poslednjoj četvrtini sa četiri poena 67:63, ali je Mornar pokazao koliko je "žilav", a Vajthed NBA hladnokrvnost u odlučujućim momentima kada se meč rešavao.

Zato Mornar posle meča u subotu ima sedam pobeda i samo jedan poraz, dok je Partizanu ovo bio peti poraz iz devet odigranih mečeva do sada.