Novi poraz za Kokoškova Evroligi, dabl-dabl Milutinova u rušenju Efesa, Nedović ubacio 27 Realu

Ipak, Panatinaikos je izgubio od "kraljevskog kluba" posle dva produžetka

• 2

Košarkaški Fenerbahčea doživeli su deveti poraz u Evroligi ove sezone, pošto su u sklopu 14. kola "položili oružje" pred Olimpijom na domaćem terenu - 79:71!

Već na kraju treće deonice bilo je jasno da će tim koji sa klupe predvodi srpski selektor Igor Kokoškov nastaviti sa serijom poraza, jer su gosti na ulazak u poslednji četvrtinu imali +22 (68:46).

Najefikasniji u gostujućem timu bio je Zek Lidej sa 15 poena, Kevin Panter je dodao 13, dok su Šilds i Datome meč završili sa po 10 ubačenih poena. Vladimir Micov je imao sedam za 20 minuta provedenih u igri.

Dišon Pjer je sa 16 bio najbolji u redovima Fenera. Bartel je imao 13. De Kolo 12, Vesterman 10, a Braun samo četiri.

CSKA je nešto ranije pregazila Efes rezultatom 100: 65, a srpski cenatr Nikola Milutinov ostvario je dabl-dabl učinak.

Za 24 minuta koliko je proveo na terenu, Milutinov je imao skor od 12 poena i 10 skokova. Klajburn je sa 22 bio najefikasniji, Hiliard je imao 16, a Džejms 11. Vasa Micić je sa 14 poena bio najbolji u redovima Efesa, jedan manje zabeležio je Danston koji je dodao i sedam skokova, dok je Buboa stao na 10.

PAO i Real su odigrali meč za pamćenje koji je gost dobio rezultatom 97:93 psole dva produžetka!

Srpski košarkaš Nemanja Nedović meč je završio sa 27 peona, dok su Tavares sa 20 i Abalde sa 19 poena vodili Real do trijumfa.