Pulen ubacio 36 poena u "reviji stranaca": Mornar prekinuo Olimpijin pobednički niz u Ljubljani

Barani se izjednačili sa Zvezdom i Igokeom na tabeli

• 0
KK Mornar  KK Partizan Foto: Aba-liga.com/Mornar/Media Pro

Košarkaši Mornara iz Bara savladali su u Ljubljani Cedevita Olimpiju rezultatom 93:88 u 12. kolu ABA lige.

Do nove pobede Barane je vodio Džejkob Pulen. Sjajni Amerikanac je blistao sa 36 postignutih poena, dok je Ajeza Vajthed ubacio 13, a Derek Nidam 12 koševa.

Na drugoj strani, Jaka Blažić je imao 24 poena i 9 skokova, dok je Kendrik Peri postigao 17 poena. Inače, glavno obeležje ovog meča je da su najveći deo poena u oba tima postizali stranci...

Mornar je sjajnom igrom već u prvoj četvrtini napravio veliki korak ka pobedi, ubacili su 33 poena, pa su na poluvreme otišli s prednošću 55:38, da bi Olimpija Cedevita uspevala samo da smanji prednost.

Bilo je i 6 razlike, prišli su domaćini na 76:70, ali je usledila nova serija Mornara, da bi se utakmica završila rezultatom 93:88 u korist Barana.