FMP posle produžetka srušio Split

Panteri stigli do treće uzastopne pobede

• 8
FMP - Split Foto: FMP

Košarkaši FMP u prvom meču 15. kola ABA lige pobedili su u Železniku ekupi Splita rezultatom 96:92.

Panteri ostvarili treći uzastopni trijumf u regionalnom takmičenju i sa učinkom 5-9 na deobi osmog mesta izjednačili se sa Splitom.

Splićani su u finišu prve četvrtine imali 14 poena prednosti (27:13), a trojkom  Roka Lenija Ukića Split je u 17. minutu došao do maksimalnih plus 15 (41:26), ali je FMP do poluvremena serijom 15:1 uspeo da se vrati i u svlačionicu ode sa samo pola koša minusa – 41:42.

U nastavku meča FMP je preokrenuo rezultat i imao prednost, ali onda u finišu su prokockali pet poena viška i serijom 5:0, uz trojku Marka Lukovića, Splitu dozvolili da izjednači 75.75 na 13 sekundi pre kraja.

Srpski tim je posle tajm-auta imao poslednji napad, ali Stefan Đorđević nije pogodio za dva i ušlo se u produžetak.

U dodatnih pet minuta Split je uspeo da ode na 81:85, ali je usledila serija FMP-a sa  dve trojke Nenadića kojim su prelomili na 88:85, a kasnije koševima Lazarevića prelomoli meč.

Nemanja Nenadić je bio najefikasiji sa 23 poena, uz 5 skokova, Marko Radovanović je dodao 13, Marko Pecarski 11, a Stefan Đorđević i Ebuka Rizundu po 10. Filip Čović je upisao 4 poena (0/8 za tri) i 11 asistencija za 45 minuta na terenu.

Kod Splićana su se istakli Luković sa 26 poena (3/7 za dva, 4/9 za tri), uz 5 skokova i 4 asistencije, Ukić je zabeležio 18, a Pavle Marčinković i Sani Čampara po 11.