≫

Radonjić isključen, Zvezda pobedila Mornar u derbiju ABA lige

Crveno-beli bez većih problema slavili u Baru

KK Mornar - KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde  pobedili su na  gostovanju  Mornar sa 86:78 u derbiju 16. kola Aba lige.

Ove dve ekipe su trenutno najbolje,  jer su imale  najmanje poraza (po dva) do sada i ovo je bila faktički bitka za prvo mesto na tabeli, iako ima ekipa koje su trenutno ispred, ali imaju više odigranih utakmica i više poraza.

Zvezda je od početka meča imala incijativu i prednost 8:18 i to je sve vreme održavala. Ponekad je Mornar uspeo da spusti razliku, pa čak i izjednači 43:43 na startu drugog poluvremena.

Crveno-beli posle ovog trijumfa imaju skor 11-2 i preuzeli su lidersku poziciju na tabeli regionalnog takmičenja, dok je Mornar odmah iza sa učinkom 12-3.

Zvezda je imala sjajno šutersko veče, pogodili su 17 trojki, od 35 pokušaja, a najefikasniji je bio Ognjen Dobrić sa 20 poena (šest trojki).

Džordan Lojd ubacio je 18, a Džoni O''Brajant 14 poena.

Kod domaćina Ajzea Vajthajd ubacio je 19, Tejlor Smit 15, a Derek Nidam 13 poena.

Ali, to je bilo sve što su uradili. Zvezda je šutem za tri poena, pre svega Ognjena Dobrića ( pet trojki) uspela da odbije sve napada domaćina i da stekne plus 13 na dva minuta pre kraja 68:81 i tako prelomi meč.

Prethodno je trener Crvene zvezde Dejan Radonjić iskuljučen zbog prigovora sudiji.

Zvezda je pobedila zahvaljujući šutu za tri poena. Ubacili su čak 17 trojki naspram 7 domaćina i to je bilo presudno. Uz sve to imali su i sedam skokova više, naročito u napadu, gde su imali šansu da ponovo poentiraju posle promašaja.

MORNAR - CRVENA ZVEZDA 78:86

(22:25, 15:15, 24:24, 17:22)

MORNAR: Pulen 6, Gabrijel 11, Nidam 13, Jeremić, Gordić 3, Šehović 2, Smit 15, Vajthed 19, Lazić 5, Vranješ 3, Bjelica, Luković 1

CRVENA ZVEZDA: O Brajant 14, Hol 7, Volden 7 (5 as) Lojd 18, Davidovac 2, Lazić 6, Dobrić 20, Radanov, Jagodić - Kuridža 2, Kuzmić, Noko 5, Kolom 5.

Zvezda u sledećem kolu dočekuje Megu 1. februara.

10. min: 22:25 Mornar predvođen Vajthedom uspeva da održi priključak za Zvezdom. Lojd i Dobrić predvode crveno-bele sa po šest poena. Kod Mornara Vajthed je dao 10, a Pulen 6 koševa

8. min: 13:18 Mornar posle tajmauta pravi brzih 5-0 i smanjuje prednost. Radonjić traži tajmaut.

7. min: 8:18  Zvezda ima dvocifrenu razliku posle nove trojke Dobrića. Mornar nepovezan u napadu gubi lopte što crveno-belo koriste.

4. min: 2:8 Zvezda je uspela da iskontroliše početak meča, ali trener Radonjić menja odmah starere. Umeto Voldena ušao je Lengston Hol.

2 . min: 1:5 Zvezda je povela na meču košeevima Dobrića.Zvezda počela sa petorkom Volden, Dobrić, Lazić, Jagodić Kurdža i Noko-

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Tok meča:

4/4

40. min: 78:86  KRAJ

39. min: 70:81 Zvezda ima plus 11 na dva minuta pre kraja i verovatno će zadržati razliku.

37. min: 68:80 Serija Zvezde 6-0, nova trojka Dobrića koji ima 20 poena za maksimalnu prednost na meču.

36. min: 68:74 Mornar je uspeo da malo smanji rezultat, ali Zvezda deliuje vrlo sigurno u napadu. Kombinacija Volden i Noko je nazaustavljiva.

33. min: 62:72 Zvezda ponovo na plus 10 posle odličnih poena Lojda i Koloma

32. min:  61:67 Zvezda podiže prednost novom trojkom Dobrića, ukupno petom na meču i on je najefikasniji sa 17 poena. Utakmica dostiže vrhunac tenizija, pa je isključen trener Crvene zvezde Dejan Radonjić zbog tehničkih grešaka i prigovora sudijama i svađom sa klupom Barana.

3/4

30. min: 61:64 Džoni O Brajant drži Zvezdu u vošđstvu, ubacio je 14 poena i predstavlja glavnu napadčku opciju crveno-belih.

26. min: 54:59 Velika borba u dvorani Topolice, Zvezda održava prednosto od dva do šest poena, ali se Mornar Vraća. Zvezda je dala pet trojki u trećoj četvrtini, Dobrić je dao četiri do sada.

25. min: 46:52 Zvezda ponovo dolazi do plus šest poena prednosti posle poena O Brajanta.

23. min: 43:43 Prvo izjednačnenje na utakmici. Mornar krenuo jače u nastavku. Međutim, veliki hendikep za Mornar povrada Džejkoba Pulena, najboljeg igrača.

2/4

20. min: 37:40 Zvezda je imala lepu prednost od 10 razlike ali su ispustili to.  Čak ti plejmejkera Zvezda su napravila po tri lične greške i ne mogu da prelome meč. Dobrić ima 11 poena, Lojd 9 i oni su vodeći igrači.

17. min: 31:38 Odlična utakmica u Baru. Zvezda dominantna, ali Mornar preti svojim adutima Vajthedom i Pulenom i održava priključak

13. min: 24:31 Zvezda u nastavku menja ritam i ubrzava meč čestim izmenama igrača i opet ima prednost.