Jokiću je to postalo kao jutarnja kafa: "Dabl-dabl Nikola" predvodio Denver u demontaži Majamija

Denver je do dvocifrene prednosti došao nakon prve deonice, a na poluvremenu je već bilo +25

• 8
Nikola Jokić Foto: AP/Tanjug

Koliko je Nikola Jokić ove sezone silan, postalo je normalno da izjutra pročitate da je došao do dabl-dabl učinka. Pa, ovo je takođe jedan od tih dana, a nova žrtva srpskog centra bio je Majami koji je žestoko pao pred naletom Denvera sa 109:82. Somborac je došao do 18. dabl-dabla u ovoj sezoni iz isto toliko utakmica. Perfektno.

Ušli su Nagetsi u seriju i nakon nešto sporijeg starta, sada ne znaju za poraz. Majami Hit je nije predstavljao ni malog "ležećeg policajca", pa se već nakon prve četvrtine osetilo da tim sa Floride nema šta da traži protiv Nikoline čete.

Denver je do dvocifrene prednosti došao nakon prve deonice, a na poluvremenu je već bilo +25, a to u nije bilo Džimija Batlera, Gorana Dragića ili Tajlera Hiroa da izvade domaćina iz problema, pa je stvar za protivnika išla strmoglavo ka ponoru.

Bam Adebajo je bio nedovoljan da odbrani Jokića koji je dominirao još jednom na terenu i ponovo bio najefikasniji na utakmici. Srpski reprezentavac je 34 minuta provedena na terenu zabeležio 21 poen uz 11 skokova i tri asistencije, a stigla je i jedna blokada.

Jokića je pratio Porter sa 17, a toliko je imao i najbolji u redovima Majamija, Kendrik Nan.