Zvezda vezala osmi poraz u Evroligi: Crveno-beli ubedljivo nadigrani u Pireju

Crveno-beli nisu uspeli da pobede Olimpijakos u 28. kolu Evrolige

• 81
dejan davidovac

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su i osmi uzastopni poraz u Evroligi. Crveno - beli su poraženi od Olimpijakosa sa 94:79 u utakmici 28. kola čime su nastavili negativan niz. Sa druge strane tim iz Pireja je prekinuo niz od sedam poraza.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Marko Simonović sa 19 poena, Ognjen Dobrić je ubacio 11, a Džordan Lojd je dodao 10 koševa.

Olimpijakos trenutno ima skor 12-16, Crvena zvezda 7-21.

Crveno-beli su ponovo u izuzetno napornom režimu utakmica, tokom kojeg će odigrati 11 utakmica u mesecu martu, ali i dalje bez četvorice prvotimaca koji će se postepeno priključivati prvom timu nakon oporavka od virusa Covid-19 i svih neophodnih testova nakon toga.

Ovo je bio 9. duel dva tima u Evroligi, Olimpijakos ima bolji skor 7-2, a u prvom ovosezonskom duelu crveno-beli iz Pireja su slavili u dramatičnoj završnici rezultatom 81:79.

Odigrali su još jedan promenljiv meč gde su na momente i pripretili grčkom timu.

kostas slukas

Zvezda je imala zaostatak već posle prve četvrtine 30:19, ali su uspeli da se do poluvremena vrate i svedu rivala na samo pet poena viška 53:48.

U trećem periodu su se dobro borili , imali čak i nerešeno 61:61, ali pri kraju četvrtine su pali i dozvolili rivalu da ode na plus 8 (75:67) i da u četvrtoj deonici doda gas i privede meč kraju ubedljivo.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

TOK MEČA:

4/4

40. min: 94:79 KRAJ

38. min: 86:79 Olimpijakos kontroliše ovaj meč i ide ka trijumfu.

36. minut 84:77 - Šesta trojka Simonovića, njegov 20. poen na meču.

34. minut 82:72 - Larinzakis održava dvocifrenu prednost Olimpijakosa, Zvezda sada ne može da pogodi trojku.

31. minut 78:67 - Olimpijakos ponovo ide na dvocifrenu prednost posle trojke, prethodno Davidovac nije bio precizan van linije 6.75

Vasilis Spanulis, KK Crvena zvezda - KK Olimpijakos

3/4

30. min: 75:67 - Promašio je Lojd šut za tri poena, domaćin je imao 13 sekundi za poslednji napad koji je krunusao Žan-Šarl.

29. min: 72:67 - Vezenkov pogađa trojku za Olimpijakos i tera Radonjića da traži-tajm-aut.

27. min: 65:64 - Simonović je ubacio svoju četvrtu trojku, ali je Kufos vrlo brzo bio precizan za dva na drugoj strani.

25. min: 61:61 - Ponovo Lazić, ovoga puta trojka za drugo vođstvo Zvezde na meču. Ipak, Mekkisik je vratio trojku uz zvuk sirene.

24. min: 58:56 - Lazić je ubacio dva slobodna bacanja, zatim je i Lojd ubacio iz tranzicije.

branko lazić

POLUVREME

2/4

20. min: 53:48 Zvezda je uspela da se održi na samo pet poena zaostatka na poluvremenu, što nije loše s obzirom kako su počeli meč.Simonović najefikasniji sa 11 poena, prati ga Dobrić sa 7 i Lojd sa 6 koševa.

15. min: 38:33  Zvezda je spustila razliku koja je bila čak 13 poena na kraju prve četvrtine. Ognjen Dobrić dominira sa 7 poena.

12. min: 32:25 Zvezda je uzvratila serijom 6-0 na početku druge četvrtine

1/4

10. min: 32:19 Održava Olimpijakos sigurno vođstvo, odbrana Zvezde se raspala, jer su skoro 30 poena za četvrtinu

6.min: 20:12 Pirejci su mnogo bolje ušli u meč, kaznili su svaku grešku Zvezde u odbrani.