Čudno poluvreme i Mirotićev jubilej obeležili pobedu Barse, Gudurić dvocifren u trijumfu Fenera

Alba je u gostima demolirala Himki, dok je trijumf na strani upisala i Olimpija

• 0
Nikola Mirotić Foto: MN press

Košarkaški Barselone pobedili su ekipu Baskonije u 28. kolu Evrolige rezultatom 71:57, na jubileju Nikole Mirotića koji je u dresu "katalonskog kluba" upisao svoj 100. nastup.

Mirotić je sa 18 poena i 10 skokova bio najbolji pojedinac utakmice koja je imala čudno prvo poluvreme. Poluvreme u kom smo videli vođstvo Barse posle 10 minuta od 25:4, a zatim i 22:8 u drugoj deonici za Baskoniju.

Kori Higins je imao 13 poena, Hanga i Dejvios po devet, dok je Kalates dodao sedam. S druge strane, Fol je imao 12, a Giedraitis 11 poena u redovima Baskonije.

Fenerbahče se i te kako pomučio da dođe do trijumfa u Lionu (90:88), ali su nekako uspeli najviše zahvaljujući Nandu De Kolou.

Francuz je meč završio sa 24 poena i šest asistencija, Pier i Gudurić su imali po 13 -  stim da je srpski košarkaš ubacio vredna slobodna bacanja na šest sekundi do kraja.

Domaćin je imao čak petoricu dvocifrenih igrača, a prednjačili su Lajti sa 15 i Kol i Bako sa po 14 ubačenih poena.