Vasilije strašni upisao indeks 30, Efes po notama Srbina pregazio Panatinaikos

Srpski košarkaš vodio "Pivare" do nove evroligaške pobede

• 0
Vasilije Vasa Micić Foto: Marko Jovanović

Zna se, kada je Vasilije Micić u elementu, protivniku nema spasa, a ovog puta Panatinaikos je osetio moć srpskog košarkaša. Sa 21 poenom (6/7 za dva) i 7 asistencija, za indeks 30, Micić je predvodio Anadolu Efes do ubedljive pobede protiv Atinjana rezultatom 85:65. Tako se Atamanov tim vratio na pobednički put koji im je na kratko bio prekinut u Minhenu u prethodnoj rundi.

Ispostavilo se da je to bio samo loš dan po jednog od glavnih favorita za pehar, koji je već protiv grčke ekipe pokazao sav svoj napadački repertoar.

Osim našeg košarkaša, još trojica igrača u pobedničkoj ekipi su bila dvocifrena: Danston sa 15 poena, te Boba i Larkin sa 13.

Efes je inače imao punu kontrolu utakmice sve vreme, prvi deo meča je rešio u svoju korist sa deset razlike, isto je bilo i u drugih 20 minuta, bez ikakve naznake da se gosti mogu vratiti u meč.

Kod Atinjana, koji su opet bili lišeni pomoći Nemanje Nedovića, Hezonja je sa 14 poena za 18 minuta bio najefikasniji.

Efes je oržao visoku treću poziciju n tabeli, CSKA je ispred sa porazom manje i nema sumnje da će do kraja ova dva tima voditi žestoku borbu za bolju poziciju pred plej-of.