≫

Ludnica u Primeri: Atletiko u 88. minutu preokrenuo i ostao na vrhu, Real se ne predaje, Barsa pala!

• 2
FK Atletiko Madrid

Ludnica u pretposlednjem kolu Primere i u Madridu! Atletiko je u 82. i 88. minutu uspeo da preokrene protiv Osasune (2:1) i da ostane na čelu tabele španskog prvenstva, dva boda iznad Reala koji je slavio na neugodnom gostovanju Atletik Bilbau sa 1:0.

Real se radovao samo nekih 10 minuta jer je i sa podelom bodova u Madridu imao priliku da zauzme vrh Primere. Ipak, do toga nije došlo, ali nada još uvek postoji, za razliku od Barselone koja je na svom terenu poražena sa 2:1 od Selte i borba za taj trofej je sada definitivno završena.

Nisu uspeli "kolčonerosi" da slome otpor gostujućeg kolektiva u prvom delu igre, a onda taman kada su pomislili da su to i učinili, VAR je reagovao i poništio gol Stefanu Saviću 59. minutu zbog ofsajda.

Za svu neiskorišćenu inicijativu i sve propuštene šanse, kazna je stigla 14 minuta pre kraja susreta kada je Ante Budimir pogodio za vođstvo Osasune i veliki stres domaće klupe.

Premalo je vremena bilo, a potrebna pobeda. Rešavao je Atletiko i ranije ovakve preokrete, a nakon poravnanja Renana Lodija u 82. minutu, verovalo se u titulu.

Čovek od poverenja i čovek od znanja, Luis Suarez, dva minuta pre isteka regularnog dela meča na asistenciju Karaska kompletirao je preokret i Atletiko je sada na jedan mali korak od titule.

Real je uradio ono što je do njega - pobedio je golom Naća u 68. minutu i tako ostao u igri za titulu, iako im film sa Vanda Metropolitana nije baš godio.

Najveći gubitnik iz svega ovoga je svakako Barselona koja je imala prednost od 28. minuta golom Lea Mesija, ali je Santi Mina sedam minuta pre kraja prvog poluvremena doneo poravnanje Selti.

Mina je gostima iz Galicije doneo i pobedu od 2:1 i tako kompletirao, jasno, lošu sezonu Katalonaca.

Atletiko će imati šansu da na gostovanju Valjadolidu pobedom otkloni sve nedaumice oko titule, dok će, kao i ovo kolo, Real pokušati da trijumfom protiv Viljareala pojuri eventualni kiks gradskog rivala.

Biće zanimljivo i u borbi za opstanak gde će se boriti Ueska, Elče ii Valjadolid, dok o tome Eibar ne bi trebalo da razmišlja.