≫

Partizan poražen od Panatinaikosa posle drame: Crno - beli prokockali 19 poena razlike

Crno-beli su odigrali vrlo dobro 30 minuta meča, ali su podbacili u poslednjoj četvrtini

• 32
KK Partizan - Anadolu Efes, Prijateljska utakmica Foto: Nikola Tomić

Košarkaši Partizana poraženi su od Panatinaikosa 89:85 (80:80)  posle produžetka, u polufinalu memorijalnog turnira "Pavlos Janakopulos" i Atini. Prava šteta za srpski tim da ne sruše evropskog velikana koji je vlasnik 6 evropskih titula u poslednjih 25 godina.

Vlasnik pet od tih šest titula je i Željko Obradovićm trener Partizana koji je dobio ovacije publike.

Partizan će u meču za treće mesto igrati sa ekipom Ulma koji je poražen od Efesa.

Imali su izabranici popularnog Žoca kontrolu nad utakmicom sve vreme, vodili su čak i sa 19 poena razlike (40:21), a malo kasnije i 71:63 u poslednjoj četvrtini.

Ali, tada kreće starhovit pritisak Panatinaikosa koji pravi seriju 15-2 i preokreće rezultat na 73:78 na samo 4 minuta pre kraja. Vodila se velika borba, a Zagorac trojkom donosi izjednačenje 80:80 na 48 sekundi pre kraja.

Ipak, do kraja istaka vremena, nijedan ekipa nije uspela da poentira, pa se ušlo u produžetak.

U dodatnih pet minuta igralo se dosta čvrsto, koš za koš, a Panatainaikos opet pravi ključnu razliku trojkom Perkinsa za 86:83.

Partizan je uspeo da preko Pantera smanji na 86:85, ali Papapetru trojkom stavlja tačku na meč za 89:85.

Inače, crno-beli su kontrolisali prvu četvrtinu i imali su šest poena prednosti 14:20 uz dobar šut sa linije slobodnih bacanja i za dva poena 5/10.

U drugoj četvrtini odmah na početku Partizan pravi odličnu seriju 20-7 i stiče veliku prednost 40:21.

Nastavili su mladi momci Željka Obradoviča da lome "zelene" pa su na poluvremenu imali plus 17 (48:31)

U nastavku meča Panatinaikos je ozbiljno pritisnuo Partizan odbranom, a krenuo ih je i šut u napadu pa se izdvojio Papajanis koji je bio lider Atinjana u tom momnetu.

PAO je uspeo da spusti prednost na 61:55 tokom treće deonice. Ipak uspeli su crno-beli da odbrane napade domaćina i da odu na 71:63, ali samo dva minuta kasnije Panatinaikos serijom stiže do 73:71 u 34. minutu meča.

Malo kasnije Pao ima već 73:76 i delovalo je da će pobediti, ali se Partizan spasao i izborio produžetak.