≫

Sumrak Efesa, prvak Evrope se srozao na 0-4, Barsa i Armani i dalje perfektni

Micić i Petrušev među najboljima u ekipi Ergina Atamana, koja je pretrpela poraz u Milanu

• 0
KK Partizan - Anadolu Efes, Prijateljska utakmica

Posle četiri evroligaške runde dva tima su se izdvojla na vrhu tabele sa besprekornim bilansom - Barselona i Armani, kao i ona tri na samom začelju, među njima, potpuno iznenađujuće, i aktuelni šampion Anadolu Efes.

Turski tim nije uspeo ni iz četvrtog pokušaja da upiše ovosezonski prvenac, poražen je na teškom gostovanju u Milanu, upravo od rivala koji beleži veliki uspon i među prvoplasiranima je na tabeli, Armani.

Micić, Petrušev i ekipa izgubili su rezultatom 75:71, uz solidne role naših repezentativaca.

Micić je meč završio sa 17 poena, s tim da je 15 dao u prvih 15 minuta, Petrušev je dodao 10 poena i 5 skokova, a opet je Larkin podbacio napadački. Samo 11 poena, 0/3 za tri, za momka koji je prošle sezone umeo da rešava utakmice u seriji beležio daleko bolje brojke.

U ekipi Etorea Mesine, u kojoj zasad sve funkcioniše perfektno, istakli su se Malkolm Dilejni sa 14 poena i Devon Hol sa 13.

Tesnu pobedu, još jednu u dodatnih pet minuta, upisala je Barselona. Pošto je u utorak "preživela" u trileru sa Olimpijakosem, u petak su Katalonci savladali Monako u gostima - 85:81.

Za to im je bilo potrebno 45 minuta i MVP partija Brendona Dejvisa koji je sa 27 poena, 10 skokova, i indeksom 38 spektakularno vodio Jasikevičijusov tim do pobede. Kod Monaka, Džejms je imao 16 poena, poen više od Vila Tomasa.

Danilo Anđušić proveo je u igri dva minuta, bez poena.