Perfektna Barsa prati Armani, Katalonci na 5-0 posle "gaženja" Zenita

Mirotić i drutžina potvrdili reputaciju prvog favorita za osvajanje Evrolige

• 1
Nikola Mirotić, Branko Lazić Foto: Marko Jovanović

Posle kompletiranog petog kola u najkvalitetnijem evropskom košarkaškom takmičenju dva tima su se izdvojila sa stoprocentnim učinkom - Barselona i Armani.

Italijanski sastav je u četvrtak "tesno" savladao Asvel, a ekipa Šarunasa Jasikevičijusa svoj zadatak dan kasnije je odradila "bez po muke" - deklasirala je ruski Zenit rezultatom 84:58.

U sudaru prošlogodišnjih četvrtfinalista, ekipa koja su pre samo nekoliko meseci vodile sjajne i ravnopravne bitke, ovog puta nije bilo ni trunke neizvesnosti pošto su Katalonci bili superiorni.

Tek jednu četvrtinu, i to prvu, gosti su parirali favoritu, a onda bili "zbisani" sa parketa "Blau Grane". Drugi period utakmice završen je u korist Barse rezultatom 24:8, a prednost je dalje samo rasla.

Nikola Mirotić je potvrdio klasu, za 15 minuta ubacio je 20 poena i bio pogonsko gorivo ekipe koja u svojim redovima ima takve igrače da i bez posebnog doprinosa rođenog Podgoričanina ne mora mnogo da brine.

Dejvis i Šanli sa po 11 pena bili su napadački najbolji posle Mirotića. Laprovitola je dodao 8 poena...

U poraženom sastavu nije bilo nijednog igrača kadrog da makar i individualno namuči domaćine. Najefikasniji su bili Lojd, Beron, Kulagin i Ponitka - svi sa po 8 poena.