Đorđević i Gudurić pokorili Moskvu, CSKA u začaranom krugu poraza

Fenerbahče porazio Itudisov tim u gostima

• 0
Marko Gudurić Foto: MN Press

Košarkaši turskog Fenerbahčea "dosolili" su na ranu rovitom CSKA iz Moskve, u ruskoj prestonici naneli su četvrti uzastopni poraz "Armejcima" (na oba fronta) i došli do treće pobede u Evroligi - 91:82. Konačno, posle dva vrlo tesna poraza (Barselona i Olimpoijakos).

Bio je ovo i treći vezani evroligaški poraz Itudisovog tima koji "gura" bez povređenih Milutinova i Šengelije, prethodna dva su se desila u Francuskoj sa Monakom i Asvelom, a ruski prvak ne blista ni u VTB ligi gde mu je "meru uzeo" i Kalev.

Turski sastav je očito umeo da iskoristi ovu nizbrdicu ruskog sastava i slavi u meču u kojem je vodio gotovo 40 minuta.

CSKA je pratio, Klajburn je blistao sa 26 poena, pa je upornost donela ruskom timu i priliku za preokret u samoj završnici.

Ključni trenutak meča desio se na minut i po pre kraja kada su domaćini prišli na samo tri poena razlike 78:81, delovalo je da su u naletu da prelome meč, ali ih je već u narednoj akciji surovo spustio njihov nekadašnji igrač Nando De Kolo.

Francuz je ubacio svoju četvrtu trojku, vratio Fener na bezbednu rezultatsku distancu i praktičo tim potezom stavio tačku na meč.

De Kolo je utakmicu završio sa 18 poena, sjajan je bio i Veseli sa 17, kao i Gurudić sa 13 (3/4 za tri) i Buker sa 12 poena - ova četvorka je i najzaslužnija za važnu pobedu Fenera.

Osim Klajburba, kod CSKA je prednjačio sa 15 poena.