≫

Partizan progutao Budućnost u Areni uz partiju sezone Alekse Avramovića

Crno-beli ubedljivi pred svojom publikom u derbiju ABA lige - 75:66

Uspeli su košarkaši Partizana da sačuvaju oreol nepobedivosti kada je u pitanju domaći parket u ABA ligi. Ekipa Željka Obradovića savladala je u zanimljivom finišu Budućnost pred oko 8.000 gledalaca u Areni sa 75:66 uz sjajnu rolu Alekse Avramovića.

Verovatno utakmicu sezone odigrao je bek crno-belih koji je u defanzivi prosto terorisao Podgoričane i sa nekoliko ukradenih lopti i lakih poena u četvrtoj četvrtini sam rešio pitanje pobednika. Partizan je odigrao besprekorno prvo poluvreme (imao 11 razlike na pauzi), ali je i ponovo imao pad u trećoj četvrtini koji mu se na kraju nije obio o glavu.

Nisu crno-beli imali rešenja za sjajnog Di Džej Silija koji je ubacio 21 poen, ali su uspeli da prelome sredinom poslednje četvrtine dobrom odbranom ovu utakmicu u svoju korist.

Uz sjajnog Avramovića koji je postigao 17 poena i imao četiri asistencije, istakao se i Alen Smailagić koji je meč završio sa 18 koševa i sedam skokova. Ono što treba da zabrine trenera Obradovića je podatak da je Kevin Panter opet upao u zamku dobre odbrane rivala, pa je meč završio samo sa dva poena na kontu i lošim procentom šuta.

Ipak, ono što treba da raduje trenera Partizana je da njegov tim ni u jednoj četvrtini nije primio 20 poena, pa se može reći da je odbrana položila test u odnosu na neke prethodne utakmice.

I pored dobre odbrane nije mogao meč da protekne bez drame i ozbiljnih oscilacija. Na samom početku četvrte četvrtine Budućnost se očas posla serijom od 6:0 primakla na dva razlike (58:56). Ali je potom Partizan napravio seriju od 13:3 i otišao na +12 i rešio veliki derbi u svoju korist.

PARTIZAN - BUDUĆNOST 75:66 (20:13, 21:17, 12:18, 22:18)

Dvorana: „Štark arena“. Gledalaca: 8.944. Sudije: Matej Boltauzer, Damir Javor i Sašo Petek.

PARTIZAN: Kuruc 3, Panter 2, Lidej 11, Zagorac 1, Avramović 17, Koprivica 2, Dangubić, Smailagić 20, Miletić, Mur 3, Glas 12, Madar 4.

BUDUĆNOST: Kobs 16, Atić 4, Šehović, Micov 11, Barović, Sili 21, Nikolić 1, Jagodić-Kuridža 5, Vili 3, Popović 5.