≫

Trifunović sa osmehom posle "junačkih" bacanja: "Mislio sam u sebi - samo da ih dam"

Košarkaš Partizana je sa dva pogođena penala doneo pobedu crno-belima u dramatičnoj završnici

• 8
Kk Partizan, Trening pred početak priprema

Partizan je teškom mukom i posle velikog preokreta sinoć došao do velike pobede na gostovanju Igokei. Domaćin iz Laktaša imao je prednost od deset poena na pet minuta do kraja, ali su crno-beli serijom trojki uspeli da se vrate i da na kraju ipak slave - 68:70.

Jedan od junaka pobede bio je Uroš Trifunović, koji je postigao odlučujuća slobodna bacanja na oko 20 sekundi do kraja susreta. Iako je na njemu bio veliki pritisak, uzimajući u obzir da ove sezone nema toliko veliku minutažu, mladi košarkaš je pogodio kao da ima led u venama.

- Samo da ga dam - prolazilo je Trifunoviću kroz glavu, a sa osmehom priča za klupsku televiziju.

- Da ostanem smiren, da šutnem kao da sam na treningu. Ušla je prva, posle je naravno bilo lakše, pa je ušla i druga. To je donelo pobedu, što mi je veoma drago - raspoložen je bio Trifa.

Istakao je srpski reprezentativac da je odbrana bila ključ pobede, što i ne čudi uzimajući u obzir da je Igokea stala na svega 68 postignutih poena.

- Bila je ovo vrlo teška utakmica. Pošto nas šut nikako nije hteo, znali smo da kroz odbranu moramo da donesemo pobedu. Od drugog poluvremena smo igrali presing po celom terenu, preuzimali smo u odbrani i to je donelo trijumf - rekao je Trifunović.