≫

Nestvarni Partizan sa +60 razneo Split: Žocova četa u transu do najubedljivije pobede u istoriji ABA lige!

Ovde je sve bilo gotovo već na velikoj pauzi, a sve je levitiralo oko rekordnih pobeda i poraza

Košarkaši Partizana u 2022. godini igraju neku vanzemaljsku igru. Nakon što je stotkom pao Zadar, na red je došao Split koji je u 15. kolu ABA lige apsolutno demoliran sa neverovatnih 109:49.

Ovo je sada i zvanično najubedljivija pobeda jednog tima u ABA ligi nakon što je Cedevita bila bolja od Zadra sa 58 razlike. Crno-beli su tako naneli i najteži poraz Splitu u istoriji, pa će se ova utakmica iz Beograda pamtiti iz više razloga.

Nisu verovali Dalmatinci da im se ovo može desiti, pogotovo ne posle prvih osam minuta kada su bili u egalu 12:12.

Ipak, uspeo je beogradski predstavnik da ode sa prednošću u drugu deonicu - a, onda kreće prava rapsodija domaćina.

Sa neverovatnih 34:5 gosti su bačeni na kolena i od od velike pauze se više nije ništa dovodilo u pitanje, osim razlika kojom će biti završen susret.

Ređale su se trojke, rasla je razlika, pa su ubedljivi plusevi u trećoj i četvrtoj četvrtini i nezainteresovanost Partizana da skloni nogu za papučice doveli do ovog epiloga.

Druga stotka u nizu imala čak sedam dvocifrenih igrača koji su najviše uticali na ovaj podvig.

Glas je bio kolovođa sa 19 poena, četiri skoka i pet asistencija, pratio ga je Miletić sa dabl-dablom 18 poena i 10 uhvaćenih lopti. Zatim su Pante sa 14, Mur sa 12, te Koprivica, Ledej i Madar sa po 10 poena.

Jedina svetla tačka kod poniženog protivnika bio je Šorter sa 17 poena i Amerikanac je imao nekoliko dobrih poteza koji su se utopili u potpuno crnilo gostiju.

TOK MEČA

IV ČETVRTINA

10. minut (109:49) - KRAJ! ISTORIJSKA POBEDA I ISTORIJSKA RAZLIKA PARTIZANA!

7. minut (101:47) - Auh, kakvo zakucavanje Runjića! Ovo je verovatno ubedljivo najlepši potez gostiju ove večeri.

6. minut (101:45) - Privodimo ovu priču kraju, bez mnogo trzavica...

5. minut (97:42) - Čampara ponovo promašuje, a razlika nastavlja da raste. Ovo je sada na krilima Balše Koprivice i +55.

4. minut (92:42) - Evo mis meča i evo +50. Split je potpuno izgubljen.

3. minut (90:42) - Moglo je biti 50, ali Kuruc napravio korake i propustio šansu da lakše upiše poene.

2. minut (90:42) - Orbitira sada to do sunovratnih -50 za Dalmatince, a Obradović ne menja mnogo i mirno posmatra duel.

1. minut (85:39) - Sada se samo gledaju rekordi i statistika. Partizan bi mogao do druge stotke u nizu nakon što je drugi dalmatinski klub, Zadar, takođe pao uz trocifrenu brojku na semaforu.

III ČETVRTINA

10. minut (83:38) - Madar sam u dvorani i pogađa za tri, a onda Šorter sa nekih 11 metara uzvraća u poslednjoj sekundi četvrtine, da ukaže da su Dalmatinci još prisutni.

9. minut (80:35) - Split sada samo brine o tome kolika će bruka biti na kraju.

8. minut (76:35) - Jedina svetla tačka protivničkog tima je Šorter koji je prvi stigao do dvocifrenog učinka, ali odmah stiže odgovor sa druge strane.

7. minut (74:31) - Ponovo alej-ap! Sada Mur za Ledeja i razlika je sada neverovatnih +43!

6. minut (72:31) - Ne baš inteligentan faul Lesora koji je omogućio dva penala protivniku, ali ništa značajno nije promenjeno tom greškom.

5. minut (69:29) - Panter uz sjajnu kretnju ponovo pogađa i Splićani moraju ponovo da zovu tajm-aut. Pitanje je koliko to u ovim momentima može da pomogne.

4. minut (62:29) - Trojka Runjića. I dalje je ogromna razlika, a Partizan je u drugoj četvrtini sa 34:5 izjednačio rekord po razlici u jednoj deonici sa Cedevitom.

3. minut (60:24) - U centru pažnje je trenutno Lesor koji lako poentira iz reketa i lopte često idu u njegove ruke.

2. minut (58:24) - Trojka sa jedne, a onda trojka sa druge strane. Ostaje velika razlika i ne menja se klima.

1. minut (55:21) - Lesor otvara drugo poluvreme polu-horogom. Split i kad na silu poentira, odbrana pukne u nekoliko sekundi.

II ČETVRTINA

10. minut (51:17) - KRAJ POLUVREMENA! Kakva četvrtina za Partizan... Crno-beli su u prošlom kolu prešli stotku protiv Zadra, a i sada bi to mogli da učine, shodno tome da su već na 51 poenu. Ovo teško može da ode u nešto drugo osim u pobedu domaćin.

9. minut (47:17) - Kakva agonija za Split. Ima samo jedan koš iz igre u čitavoj četvrtini.

8. minut (42:17) - Dva srećna pogotka na dva kraja terena. Održava se ogromnih +25.

7. minut (40:15) - Hoće i Madar za tri! Do poluvremena bi mogli da dobijemo pobednika, kako stvari stoje.

6. minut (37:15) - Klasično rešetanje sada vidimo u Beogradu. Splićani su upali u mašinu i ne vide način da iz nje izađu. Novi tajm-aut.

5. minut (32:15) - Prelepa akcija Partizana! Madar je ukrao loptu, prosledio do Glasa koji je bacio alej-ap za Koprivicu.

4. minut (30:15) - Glas kada krene, ne staje. Čampara je imao tri slobodna bacanja i sva tri je realizovao, ali je Slovenac samo dodao glas i imamo već +15.

3. minut (25:12) - Trojka Ledeja! Sada raste prednost Partizana.

2. minut (22:12) - Split je totalno izgubio ritam, te je dva puta šutevima van balansa imao minimalnu šansu da uradi nešto značajno.

1. minut (22:12) - Brza serija i imamo prvi put dvocifrenu prednost Partizana! Prvo glas zakucava, a onda pogađa i za tri poena. Idemo na tajm-aut.

I ČETVRTINA

10. minut (17:12) - Nije gledao Glas ka satu, tako da nije izbacio loptu na vreme. Ostaje +5, a u igri prvi put smo videli i mladog Jama Madara.

9. minut (17:12) - Evo sada mini serije crno-belih koji se ponovo odvajaju na dva poseda prednosti.

8. minut (12:12) - Sada sekvenca bez promene rezultata, a napadi su sve duži.

7. minut (12:12) - Odbrane rade svoj posao sada.

6. minut (12:12) - Imamo sad i poravnanje i Željko Obradović pokazuje nezadovoljstvo, prvi put u ovom susretu. Često gledamo nešto veću razliku Partizana na startu meča, a onda sustizanje protivnika.

5. minut (10:9) - Evo mini serije gostujućeg kolektiva, sve zahvaljujući penalima i prodorima duboko u reket.

4. minut (10:4) - Mur se upisuje. Teško odbrana Splita može da se nosi individualno sa ofanzivom Partizana.

3. minut (8:2) - Snalaze se crno-beli dosta bolje u uvodnim minutima, moraće da ubrza protivnik ako misli da ne ode odmah u veći minus.

2. minut (7:2) - Svih sedam poena su delo Pantera koji se pošteno zaleteo danas. Runjić zakucavanjem sklanja Dalmatince sa nule.

1. minut (2:0) - Tri napada Splita nisu rezultovala poenima, ali zato jeste nalet Pantera koji naslonio loptu lepo na tablu.

PRE MEČA

Neće to biti lako, pošto je saopšteno da su dvojica igrača zaražena koronavirusom. Reč je o Aleksi Avramoviću i Nemanji Dangubiću, ali ni Split nije u dobroj situaciji. Prema nekim navodima, moguće je da će gosti igrati sa samo osmoricom košarkaša u rotaciji.

U prvom delu sezone, Partizan je lako došao do pobede u Dalmaciji prilikom produženog boravka u Hrvatskoj, a i ovoga puta će biti favorit protiv poslednjeplasiranog tima ABA lige.

Za glavnog arbitra ove utakmice postavljen je Igor Dragojević iz Crne Gore, pomagaće mu Radoš Savović takođe iz Crne Gore, a treći sudija je Tomislav Stapić iz Bosne i Hercegovine.