≫

Evroliga ponovo radi: Gudurić za 12 minuta "dvocifren", slom Atinjana u Istanbulu

Odigran je prvi meč elitnog ranga posle 12 dana zatišja

• 0
Marko Gudurić Foto: MN Press

Najkvalitretnija evropska košarka se ponovo igra, posle 12 dana zatišja zbog pandemije korona virusa koja je paralisala takmičenje na kratko. Poslednji meč gledali smo još prethodne godine između Baskonije i Barselone, a prvi u ovoj, i to derbi, pripao je Fenerbahčeu koji je porazio Olimpijakos 94:80.

Bila je ovo osma pobeda u 18 mečeva ekipe Aleksandra Đorđevića i Marka Gudurića i šesti poraz u 18 mečeva Atinjana koji su i dalje visoko plasirani na tabeli.

U Istanbulu, ipak, nisu imali šanse. Zapravo, doživeli su totalni kolaps u drugom poluvremenu koje su bili u deficitu 17 poena.

Odličan učinak imao je naš Marko Gudurić koji je za jedva 12 minuta u igri postigao 11 poena - 2/4 za dva, 2/2 za tri, 1/2 za jedan, uz pet asistencija.

Rekosmo, Fener je odigrao sjajnu košarku u drugih 20 minuta, taj period meča završen je rezultatom 58:41.

I bez udarnih pesnica, trenutno povređenih De Koloa i Veselog, Fener je imao jake adute da preokrene situaciju na terenu, i profitirao je upravo na činjenici da je imao nekolicinu vrlo raspoloženih napadača - šestoricu "dvocifrenih"!

Osim Gudurića, to su bili Mahmutoglu (17), Polonara (15), Pjer (14), Buker (12) i Henri (11).

Kod Atinjana, Dorsi i Slukas su sa po 14 poena bili bolji od ostalih.