≫

Istorijska partija Nikole Jokića! 49 poena i tripl dabl, ovo je potpuno ludilo

Srbin je imao jednu od najvećih predstava u NBA

• 26

Nikola Jokić je odigrao jednu od najboljih utakmica u karijeri, i sa 49 poena, 14 skokova i 10 asistencija doneo pobedu Denver Nagetsima posle produžetka, protiv Los Anđeles Klipersa (130:128).

Denver je dobio sa 130:128, a Nikola je dobacio i ključnu loptu Eronu Gordonu, kojom je krilo Denvera odvojilo Nagetse na 3 razlike (130:127).

Gordon je, pored Nikole, bio i najzaslužniji za neverovatnu pobedu Nagetsa, pošto je ubacio 28 poena (4-6 trojke).

Jokić je, inače, na ovoj utakmici šutirao 16-25 iz igre (3-5 za tri poena) i čak 14 od 16 sa linije penala (ne sećamo se kad su mu ovoliko svirali faulove).

U timu Klipersa najbolji je bio Ivica Zubac sa 32 poena i 10 skokova, a Redži Džekson je ubacio 28.

Denver je solidno otvorio utakmicu, i prvu četvrtinu je rešio u svoju korist, sa 29:25, ali je izlazak Nikole Jokića označio početak prave katastrofe za Denver u 2. četvrtini, pa su Klipersi ovaj deo meča dobili sa čak 16 razlike, i na odmor su otišli sa 12 poena viška.

U 3. četvrtini ponovo je dominirao Jokić, i Nagetsi su ovu deonicu dobili sa 34:22.

Jokić je dugo bio tih u poslednjoj četvrtini, pa su se Klipersi posle izjednačenog prvog dela ove deonice odlepili na čak 108:100, i mnogima se učinilo da je tu kraj utakmice.

Ne i Jokiću, koji je sa 9 vezanih poena i asistencijom za Vila Bartona na kraju uspeo da izbori produžetak (114:114).

U dodatnom delu utakmice Jokić je "razvalio" sa 11 poena, ali i ključnom asistencijom za Gordona, čija trojka je rešila pitanje pobednika.