Srpski dubl izgubio "dobijen meč": Viđen najluđi set ikad sa 20 mini-brejkova i 8 spašenih meč lopti

Nina Stojanović će takmičenje nastaviti u singlu, dok je ovo kraj za Aleksandru Krunić

• 0
Srbija, Olimpijske igre, Tokio 2020, tenis dubl Printskrin: RTS

Ženski teniski dubl par Nina Stojanović i Aleksandra Krunić izgubile su u prvom kolu Olimpijskih igara u Tokiju od para iz Kine koji čine Ksu i Jang sa 2:1 u setovima, 4:6, 6:4, 18:16. Njih dve nisu uspele da nastave sjajan teniski niz Srbije, koji su načinili Stojanovićeva u singlu, te Đoković i Kecmanović.

Kineski par je bio izraziti favorit u ovom meču, ali su Srpkinje "pokazale zube" tokom ovog meča.

Imale su nekoliko šansi i za pobedu, međutim, neiskustvo je odnelo prevagu u ovom duelu.

Prvi set je počeo kao iz snova, napravile su naše devojke brejk na samom početku, a potom su uspele i da ga održe do samog kraja, što je bilo dovoljno za osvajanje prvog seta sa 6:4.

Drugi set je bio poput nastavka prvog, Kineskinje su ponovo izgubile svoj servis u ranoj fazi seta, Srbija je povela sa 2:1.

Međutim, odmah u idućem gemu su Kineskinje uzvratile brejk, te je na semafou ponovo stajao izjednačen rezultat, 2:2.

Tada je par iz Kine počeo da igra još bolje, naterao je Srpkinje da se brane u nekoliko navrata od brejk lopti. Čak četiri brejk lopte su uspele da sačuvaju Srpkinje, međutim, onu petu i ključnu nisu, te je Kina slavila u drugom setu sa 6:4.

Poslednji set se igra do 10 poena, odnosno na razliku ukoliko je nerešeno. Srpkinje su prve načinile "mini-brejk" i stekle su prednost od 3:1 u odlučujućem setu.

Nakon toga, Kineskinje su oduzele oba servisa Aleksandri Krunić i povele su sa 5:3.

Srbija je uspela da vrati jedan "mini-brejk", ali je i dalje na semaforu bila prisutna prednost Kine od 5:4.

Ponovo su igračice iz Kine uzele jedan servis Srpkinjama, te je rezultat sada bio 7:6.

Ulazilo se u samu završnicu meča, "mini-brejkovi" su postale sve učestaliji, a do prve meč lopta je došla Srbija na svoj servis, međutim, Kineskinje su uspele da se odbrane.

Tog trenutka je počeo pravi rolerkoster meč lopti i izgubljenih servisa, Nina Stojanović i Aleksandra Krunić su uspele da sačuvaju čak šest meč lopti, pre nego što su Kineskinje iskoristile svoju sedmu i upisale pobedu rezultatom 18:16.

Od 32 poena odigrana u poslednjem setu, čak je 21 bio "mini-brejk".