Tijana zaradila ozbiljan novac osvajanjem medalje: Evo koliko vredi bronza iz Tokija

Naša šampionka još jednom pokazala da je jedna od najboljih na svetu

• 29
Tijana Bogdanović, Srbija, Olimpijske igre, Tokio 2020 Printskrin: RTS

Srpska reprezentativka u tekvondou Tijana Bogdanović osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama, nakon što je preko repesaža u borbi za treće mesto savladala Japanku Miju Jamade 20:6.

Bogdanovićeva je pre četiri godine u Riju osvojila srebro, a ranije danas na startu takmičenja poražena od Adrijane Iglesijas Serezo iz Španije 12:4.

Ipak, pošto je Iglesijas stigla do finala, srpska reprezentativka dobila je drugu šansu i iskoristila je na najbolji način.

Ona će za osvojenu medalju inkasirati 50.000 evra, jer je Vlada Srbije pred Tokio donela novu uredbu o nagradama.

Podsetimo, zlatna medalja donosi 70.000 evra, a srebrna 60.000 evra.