Senzacija: Hrvatski vaterpolisti poraženi od autsajdera

Neočekivan poraz ekipe koja pretenduje na zlato

• 5
Ivica Tucak Foto: MNpress

Hrvatska vaterpolo reprezentacija u drugom kolu grupe B olimpijskog turnira senzacionalno je izgubila protiv Australije 11:8.

U reprezentaciji Hrvatske najefikasniji su bili Maro Joković s tri gola, Loren Fatović s dva pogotka i Marko Bijač s 11 odbrana. U sastavu Australije tri gola postigao je Ričard Kembel, a dva Blejk Edvards.

Hrvatska je jedino vodstvo na utakmici imala na samom početku kada je nakon tri minute igre Joković uz dosta sreće postigao gol za 1:0 iz peterca.

Australijanci su odgovorili golovima Houdena, Povera i Roača. Da se na prvi odmor ode s izjednačenim rezultatom, pobrinuli su se Fatović i Obradović.

Ali, usledilo je razdoblje od više od 12 minuta tokom kojeg Hrvatska nije postigla nijedan pogodak.

U drugoj polovini treće četvrtine Hrvatska je uspela da postigne tri gola zaredom, prvo Fatović pa dva puta Joković, te uoči poslednjih osam minuta smanjila na 7:6.

I kada se očekivao nastavak naleta Hrvatske, dogodilo se suprotno. Australija je golovima Kembela, Jangera i Blejka Edvardsa povela s 10:6 i tako rešila pitanje pobednika.