≫

Šteta: Medalja izmakla za 3 sekunde! Srpski veslači zauzeli peto mesto u finalu Igara

Miloš Vasić i Martin Mačković napali su medalju, ali nisu imali snage

• 9
Miloš Vasić, Martin Mačković Foto: Tanjug/AP

Srpski veslači Miloš Vasić i Martin Mačković nastupili su u finalu Olimpijskih igara u Tokiju i zauzeli 5 mesto sa rezultatom 6,22,34 minuta.

Zlato su osvojili Hrvati, braća Sinković sa 6,15, 29 minuta, drugi su bili Rumunu sa 6,16,28, a treći Danci sa 6,19,88.

Ovo je bila prva posada Srbije u veslačkom finalu na OI posle 17 godina, kada su 2004. nastupili Mladen Stegić i Nikola Stojić, koji su tada zauzeli takođe 5. mesto.

Naš tim je veslao u stazi broj dva i posle 500 metara bili su na 4. poziciji iza Kanade, Danske i Hrvatske.

Braća Sinković su dominirali i bili su čamac i po dužine ispred svih posle 1000 metara trke, dok su Vasić i Mačković pali na peto mesto.

Usledilo je pojačavanje ritma, ali su naši momci i dalje ostali na 5. mestu na prolazu na 1500 metara.

Srbija, Olimpijske igre, Tokio 2020, veslanje Foto: Tanjug/AP

Borili su se naši momci pojačali ritam napali Dansku na trećem mestu,ali su Danci odbili napad i uspeli da osvoje bronzu, a naši momci peto mesto.

Na kraju, ovo nije tako loš rezultat jer su obojica naših veslača imala peh da po dolasku u Japan budu 14 dana u izolaciji, gde nisu uopšte trenirali.

Ipak, ostaje žal jer vržu trku za skoro pet sekundi Vasić i Mačković su odveslali u polufinalu (6:17,47), a sa tim vremenom bi danas došli do bronzanog odličja.