≫

Kraj srpskih kajakaša u polufinalu: Bez borbe za odličja, Novaković i Zdelar završili u B finalima

Nije ovo bio dan za srpske kajakaše

• 4
Olimpijske igre 2020, Tokio, veslači

Nažalost, Milica Novaković nije uspela da donese novo olimpijsko finale Srbiji. Srpska kajakašica završila je kao šesta u svom polufinalu i tako je propustila priliku da se bori za odličje u Tokiju. Njoj je odlučujuća trka izmakla za samo 25 stotinki.

Naša takmičarka je polufinalnu trku završila u vremenu 40,257 sekundi, što je 0,257 sekundi sporije od vremena Frančeske Genco iz Italije, koja je trku završila na četvrtoj poziciji, poslednjoj koja vodi dalje u A finale.

Može se reći da je našu kajakašicu boljeg plasmana koštao jako loš start, gde je dosta dugo boravila i na poslednjem mestu. Uspela je da se izdigne, ali jednostavno distanca od 200 metara nije dovoljna da se nadoknadi neki veći zaostatak.

Dalje su prošle Mađarica, Dora Luč (39,713 sekunde), potom Debora Ker iz Velike Britanije (39,751 sekundi), Andrean Lengloa iz Kanade (39,952 sekunde) i pomenuta Frančeska Genco.

Kasnije tokom dana, održano je i B finale u kojem je naša Milica Novaković zauzela četvrto mesto sa istim vremenom kao i Kanađanka, Mišel Rasel (40,527 sekundi). Što znači da se iz Tokija vraća kao ukupno 12. kajakašica sveta na 200 metara.

Finala nije uspeo da se domogne ni Bojan Zdelar, koji se plasmana u polufinale domogao direktno. Danas nije bio na svom nivou, pošto je trku završio na poslednjem mestu, čime je baš kao i Milica Novaković "prebačen" u B finale na distanci od 1.000 metara. Njegovo vreme bilo je 3:29,525 sekundi.

To je za gotovo pet sekundi slabije od prvoplasiranog Balinta Korpača iz Mađarske, koji je završio u vremenu 3:24,558 sekundi. Uz njega su plasman u finale iz ove trke obezbediili Jozef Dostal (3:25,387 sekundi) iz Češke, potom Jakob Šof (3:25,586 sekundi) iz Nemačke i Žang Dong (3:26,246 sekundi) iz Kine.

Bojan Zdelar se takođe nadmetao u B finalu, gde je zauzeo poslednje, osmo mesto, što znači da se ukupno kao 16. takmičar vraća iz Tokija. U toj trci imao je vreme od 3:31,689 sekundi.