Dominacija "ženskog Bolta" u Tokiju: Elejn Tompson-Era osvojila četvrto olimpijsko zlato!

Odbranila je "duplu" krunu na 100 i 200 metara iz Rija

• 0
Elejn Tompson Era Foto: AP/Tanjug

Jamajkanka Elajn Tompson-Era potvrdila je dominaciju u sprintu na Olimpijskim igrama. Posle zlata na 100 metara, odbranila je titulu iz Rija i na 200 metara i sa ukupno četvrtim zlatom sa Olimpijskih igara u karijeri opravdala nadimak "ženski Bolt".

Ona je sa 21.53 sekunde oborila nacionalni rekord Jamajke. Druga je bila Kristina Mboma sa 21.81, dok je bronza pripala Amerikanki Gabrijel Tomas koja je trku završila sa 21.87.

Iznenađenje trke je to što se Jamajkanka Šeli En Frejzer-Prajs nije domogla medalje, pošto je završila trku kao četvrta sa 21.94.