≫

SRBI NA ZOI: Vukićević 25. u kombinaciji, Stevović 59. u spustu! (FOTO)

Dobar rezultat za Vukićevića

• 0

Naši skijaši startovali su sa takmičenjem na Zimskim olimpijskim igrama, a Marko Vukićević završio je kao 25. u ukupnom plasmanu, iako je startovao sa 35. pozicije.

Marko Vukićević je posle prve trke u spustu bio 24. sa 1:21:31,  zatim je u slalomu startovao kao sedmi i sa 50,43 je zauzeo 27. mesto, što je ukupno donelo 25. poziciju ukupnog plasmana.

Zaostatak za pobednikom Marselom Hiršerom je 5,22 sekunde, drugo mesto zauzeo je Aleksis Pinturo sa vremenom 2:06,75, Viktor Muf-Žande je treći sa 2:07,54. Ipak, plasman Vukićevića je bolji od najboljih plasmana srpskih sportista na ZOI u Sočiju.

Marko Stevović je zbog previše grešaka u spustu bio 59. sa 1:24:47, pa je ostao bez plasmana.

Sada se čeka nastup Nevene Ignjatović u slalomu, u noći između utorka i srede u 2.15 po srednjeevropskom vremenu.