≫

Srpske rukometašice poražene od olimpijskog šampiona, polufinale EP je sada daleko!

Rusija je bila bolja rezultatom 29:25

• 7

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Rusije u svom prvom meču druge faze Evropskog prvensta u Francuskoj - 29:25 (16:13).

Iako krajnji rezultat to ne pokazuje, Srpkinje su i te kako namučile aktuelne olimpijske šampionke. Možemo slobodno da kažemo da je meč izgubljen zbog crnog perioda između 18. i 24. minuta.

Od 9:9, koliko je tada stajalo na semaforu, Rusija je otišla na 14:9 i u nastavku su naterale Srbiju da jurca za rezultatom. Naše devojke su do poluvremena smanjile na 16:13, a onda su na početku drugog dela propustile veliku priliku da se u potpunosti vrate u meč.

Igrao se 35. minut kada je Srbija, pri vođstvu Ruskinja od 18:16, imala napad sa dve igračice više. Najpre je Jelena Stoiljković pogodila prečku, zatim Krpež Šlezak ishitreno reagovala, a Ruskinje su do 39. minuta otišle na 20:16.

Andrea Lekić u napadu Foto: MN Press

Tu je praktično i bio kraj nadanja Srpkinja da mogu do povoljnog rezultata, pogotovo kada je protivnik u 43. minutu otišao na +6.

Ovim rezultatom izabranice Ljubomira Obradoviča su daleko otišle od polufinala EP, sada moraju da pobede Crnu Goru u ponedeljak (21.00, RTS 2) i Francusku u sredu (21.00, RTS 1).

SRBIJA - RUSIJA 25:29 (13:16)

SRBIJA: Tomašević, Čolić, Radosavljević 1, Krpež Šlezak 7, Lekić 2, Števin 2, Lavko 2, Kovačević 0, Nikolić 0, T. Radojević 1, Pop-Lazić 1, D. Radojević 2, Vukajlović 0, Stoiljković 5, Cvijić 2, Dmitrović 0.

RUSIJA: Sedojkina, Trusova, Kuznjecova 2, Kočetova 0, Dmitrijeva 7, Sen 3, Vjakireva 6, Sudakova 3, Samokina 1, Makejeva 0, Malašenko 2, Managarova 4, Skorobogatčenko 0, Petrova 0, Frolova 1, Snopova 0.