≫

Srpkinje su šampionke Evrope!!! Buša i Mihajlović "slomile" Tursku u finalu za infarkt! (VIDEO)

Naše gracije su odbranile zlato u najdramatičnijoj završnici finala koja je skoro viđena

Odbojkašice Srbije pobedile su Tursku u finalu XXXI Evropskog prvenstva za žene u Ankari, posle nestvarno dramatičnog finala u pet setova 3-2 (21:25, 25:21, 25:21, 22:25, 15:13) i osvojile treće uzastopno zlato na najvećim takmičenjima u tri godine.

Srbija je odbranila i kontinentalnu titulu osvojenu pre dve godine na prvenstvu u Bakuu kada je pobedila Holandiju i na ovom prvenstvu je ostala neporažena. Na tom putu do zlata pobedile već su jednom pobedile Tursku u grupi.

Najefikasnija je u pobedi našeg tima bila Tijana Bošković sa 23 poena, Brankica Mihajlović je postigla 22, dok je u timu Turske Merjem Boz imala 16. Tijana je kasnije proglašena i za MVP igračicu turnira.

Srpkinje su prvi set krenule dobro. Zagrejana je bila Tijana Bošković koja je sa nekoliko blok-auta omogućila početno vođstvo našoj selekciji od tri poena 6:3.

Turkinje su se ubrzo vratile i izjednačile do 9:9 nakon čega se igralo poen za poen sve do 15:14 kada je Turska prvi put povela.

Odbojkaška reprezentacija Srbije Foto: Tanjug/AP

Najzaslužnija za to je bila Naz Ajdemir Akjol koja je povela domaći tim u neverovatnu seriju od šest poena jer niko u prijemu Srbije nije mogao da nađe rešenje za njene servise.

Pored toga, Tijana Bošković nije mogla da prođe na mreži, Brankice Mihajlović nije bilo dovoljno "u igri" i Turska je izgledala kao sila dok je vodila 20:14.

Srbija je prišla nošena servisima Maje Ognjenović, a onda se manje-više sve svelo na jedan poen. Bilo je 22:20 za Tursku, Srbija je imala nekoliko kontri koje nije iskoristila, Hande Baladin je izblokirala Tijanu Bošković i umesto -1, Turska je otišla 23:20, pa je posle samo privela set kraju.

Naš tim je bio dominantan u drugom setu već od starta. Brankica Mihajlović je igrala odlično u napadu, Tijana Bošković je moćno servirala.

Turska se koliko-toliko držala do 17:13, naša ekipa je mnogo grešila, ali se bukvalno za sve pitala u tom delu igre. Hande Baladin nije bila opasna kao u prvom setu pa je posle asa Tijane Bošković Srbija povela 21:14.

Od tog trenutka je pala Srbija u igri, Turkinje su prišle odličnim servisima Hade Baladin i Ede Erdem do 23:21, ali je Srbija ipak osvojila drugi set i izjednačila.

Treći set je počeo nizom grešaka Turkinja koje nisu mogle da se sastave ni u odbrani ni u napadu, dok je Srbija dominirala. Merjem Boz je potom servisom počela da pravi razliku i od 14:9 za Srbiju stigla je do izjednačenja 15:15.

Prelomni poen u tom delu seta bio je as Stefane Veljković nakon prelaza Džansu Ozbaj i Srbija je odmakla na 22:18 što se ispostavilo dovoljnim za preokret i vođstvo 2-1 u setovima.

Mina Popović je briljirala na startu četvrtog seta i u odbrani na mreži i u napadu, ali to nije bilo dovoljno da se Turska "dokusuri" jer je sredinom tog dela igre proradio blok domaćeg tima.

Srpkinje su imale kontru za 19:15, nisu je iskoristile, Hande Baladin je probila odbranu našeg tima i onda su usledila tri uzastopna bloka Turkinja. Od -3 su stigle do 19:18 i iskoristile momentum i veliku krizu Srbije da odvedu meč u peti set.

Čak i taj deo igre je bio za infarkt ali je pripao Bjanki Buši i Brankici Mihajlović.  Turska je, pod naletom samopouzdanja iz završnice prethodnog seta povela 4:2 i čuvala prednost sve do 9:6 i dok se iza servis linije nije našla Buša.

Ona je fantastičnim servisima frustrirala prijem domaćih igračica pa je Srbija vezala pet poena i povela 11:9. Usledila je nova serija Turske od tri poena, ali je Srbija i to uspela da nadvlada i na kraju pecanjem turske igračice posle čelendža poentirala za odbranu evropskog trona.

Peti set:

15:13 KRAJ! Srbija je šampion Evrope! Pecale su se turske igračice u mrežu, čelendž je to i potvrdio i kontinentalni tron je odbranjen.

14:13 - Jilmaz anulira jednu meč loptu srpske ekipe.

14:12 Meč lopta za naš tim! Brankica Mihajlović poentira i pravi mini-brejk, proradio je i blok!

12:12 - Greši Boz za izjednačenje.

12:11 za Tursku - Odbrana Erdžanove, pa onda napad kroz blok, tri poena vezuju Turkinje.

11:11 - As Merjem Boz za izjednačenje.

11:10 za naš tim - Pogrešila je Bjanka posle pet vezanih poena.

10:9 za Srbiju! Buša nastavlja da dominira, Stefana Veljković u bloku zaustavlja Turkinje.

9:9 - Novi strašan servis Buše, Srbija izjednačava posle napada Brankice Mihajlović na mreži.

9:8 - AS BJANKE BUŠE! Samo poen prednosti za Tursku.

9:7 vodi Turska - Loš prijem Srbije, ali poen za naš tim, uz mnogo sreće i nesporazum Turkinja u odbrani.

9:6 - As Zehre Guneš.

8:6 za Turkinje - Greši Tijana Bošković iz servisa, posle tajm-auta turskog selektora.

7:6 - Kontra Brankice Mihajlović i 20. poen, ponovo se vraća Srbija u život!

7:5 - Greši Karakurt na servisu.

7:4 - Strašan servis Karakurt, Boz na mreži spušta u polje Srpkinja za novu prednost Turkinja od tri poena.

6:4 za Tursku - Karakurt probija odbranu Maje Ognjenović.

5:4 - Novi poen za Srbiju, promašuje Guneš!

5:3 - Kontra za Zehru Guneš, posle odličnog servisa Ozbaj, Karakurt nakon toga šalje loptu u aut.

4:2 za Turkinje - Dosuđeno pecanje Bjanke Buše, novi poen za Tursku, treći uzastopni.

3:2 Vodi Turska - Dva dobra napada Tijane Bošković, greška Brankice i kvalietetan napad Merjem Boz.

Četvrti set:

25:22 - Turkinje osvajaju četvrti set.

24:22 - Jilmaz opet prolazi posle odličnog prijema Ebrar Karakurt, domaće odbojkašice imaju dve set lopte.

23:22 Srbija ostaje u igri! Maja Ognjenović upisuje blok možda vredan spasa.

23:21 za Tursku - Baladin blokira Tijanu Bošković i Turska ide na dva poena prednosti.

22:21 opet vodi Turska - Nekoliko odbrana igračica Turske, ni Bošković ni Mihajlović nisu mogle da poentiraju, branila se Karakurt, napala je Jilmaz i pogodila.

21:21 - Blok aut Turkinja, pa napad Tijane Bošković koji ide u aut, Turska se opet vraća u igru.

21:19 za Srbiju i fantastična Buša! Vratila se Bjanka u igru umesto Milenkovićeve, napala Karakurt iz servisa i Mihajlović je loš prijem dočekala na mreži za zicer. Buša je odservirala as nakon toga.

19:18 Preokret Turske! Zehra Guneš je odservirala as u najgorem mogućem trenutku.

18:18 - Tri vezana bloka Turkinja za izjednačenje! Blokirana je Bojana Milenković.

18:17 - Srbija je imala kontru za 19:15, umesto toga Baladin blokira naše igračice za samo prednosti u korist naših devojaka.

17:14 za Srbiju - Mrežu pogađa servisom Mihajlović, Bošković ispravlja grešku u napadu, a Bojana Milenković na mreži zaustavlja Karakurt!

15:13 Sada tri vezana poena i vođstvo Srbije! Greši Ebrar Karakurt, a naš tim opet ima prednost.

14:13 - Bojana Milenković u kontri plasira u blok i lopta ide u aut za vraćenu prednost Srbije!

13:13 - Bravo Mina! Maja Ognjenović je jednom rukom digla loptu maltene sa sajle, Popović se snašla i upisala svoj 12. poen, a peti u ovom setu!

13:12 - Turska vodi posle greške igračica Srbije!

12:12 - Tri vezana poena Turkinja u seriji koju je pokrenula Ebrar Karakurt.

12:9 - Evo novih poena Mine Popović! Srbija opet na +3, fantastično Mina menja Milenu Rašić.

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije Foto: MN Press

11:9 za Srbiju! Bošković zaustavljena, upasivljena i Erdem u napadu, ali Brankicu ne može niko da zaustavi u dva napada za dva poena prednosti!

8:8 - Sporan je bio poen Turkinja za izjednačenje - Sudije su bez čelendža promenile odluku i dodelile poen Turskoj.

8:7 - Poen Karakurt, pa greška Brankice Mihajlović i Turkinje opet prilaze na poen zaostatka.

8:5 vodi Srbija! Brankica zaustavlja Merjem Boz blokom, a Bojana Milenković sigurna na prijemu pre toga.

6:4 za Srbiju - Ebrar Karakurt nije dobro odservirala, Tijana Bošković je na drugoj strani pogodila as.

4:4 Nadmežu se Popović i Guneš - Zehra Guneš blokira, Mina Popović upisuje svoj deseti poen nakon toga, a Guneš odgovara novim smečom.

3:1 rano vođstvo našeg tima - Mina Popović igra maestralno u završnici trećeg i na početku četvrtog seta. Poen na mreži i vođstvo Srbije na početku četvrtog seta.

Treći set:

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije Foto: Tanjug/AP

25:21 - Sjajna Mina Popović u napadu za vođstvo Srbije u setovima!

24:21 - Mina Popović blokira Merjem Boz za set loptu u korist Srbije. Guneš je još jednom poentirala kroz sredinu.

23:20 - Brankica dovodi Srbiju na dva poena do drugog seta, Turkinje potom probijaju blok.

22:19 - Prolazi Zehra Guneš, dobro je odigrala i Džansu Ozbaj.

22:18 - As Stefane Veljković!

21:18 - Prelaz je napravila Ozbaj, poen za Srbiju, ali Đovani Guideti selektor Italije traži čelendž i protestuje. Uzalud je sve to bilo.

19:18 - Blok drži Tursku u igri, dvaput izblokirana Brankica Mihajlović, Turkinje se nikako ne predaju!

18:16 - Nema odbrane od Brankice i Tijane kada se raspucaju! Zasluge za poen idu i Bojani Milenković koja je odlično odservirala pre toga.

17:15 Blok Maje Ognjenović u pravom trenutku!

16:15 Izjednačila je Turska nakratko - Greši Tijana Bošković, a Boz konačno promašuje svoj neugodan servis i Srbija vraća prednost.

15:14 - Boz servisom pravi razliku, Turska pravi četiri poena u nizu i opet se podiže.

14:9 Raste opet prednost Srbije - Mina Popović blokira Baladin i Hande mora van igre.

13:9 vodi Terzićev tim - Stabilizovala se igra u napadu naše selekcije. Dva dobro organizovana napada Maje Ognjenović i Tijane Bošković, pa onda Bjanka Buša iz kontre za novih plus četiri!

10:8 Približile su se Turkinje - Guneš se razigrala, što u bloku, što u napadu, pa sada ona pravi najviše problema srpskom timu.

10:6 - Brankica Mihajlović dijagonalom ne dozvoljava Turkinjama da se razmašu posle dva uzastopna poena.

9:5 Boz prekida seriju Srbije - Napala je po prstima blok Srbije i prekinula loš ritam svog tima.

9:4 Novi promašaj domaćih! Šesta greška Turkinja u trećem setu i raste prednost Srpkinja.

8:4 Turkinje nižu greške! Ognjenović još jednom blokira Baladin i zakucava loptu u polje Turske uprkos fantastičnom servisu. Pogrešila je potom Erdem.

6:3 za naš tim - Maja Ognjenović odlična u odbrani! Dvaput licem u lice sa Hande Baladin, jednom je izblokirala Turkinju, drugi put Baladin greši i Srbija povećava prednost.

5:3 za Srbiju - Strašna odbrana Silvije Popović u polju! Boz opet greši iz kontre, paralela je završila u autu i naša reprezentacija vodi opet dva poena.

4:3 - Greši Brankica, greši i Merjem Boz pa Srbija vodi dva poena (4:2). Smanuje to Eda Erdem napadom po skraćenoj dijagonali.

2:1 Vodi Srbija na startu trećeg seta - Baladin tuče u aut, Brankica Mihajlović ide na servis.

Drugi set:

25:21 - Aut Hande Baladin, Srbija je izjednačila u setovima!

24:21 - Set lopta za Srbiju posle servis greške Turske.

23:21 Potpuno vraćena neizvesnost - Eda Erdem odlično servira, Erdžan smečuje i Turska se potpuno vratila u drugi set!

23:20 - Veljković pomera sa servisa Hande Baladin napadom kroz sredinu. Erdžan je izblokirana, Jilmaz u nastavku napada šalje loptu od bloka.

22:18 Smanjuju Turkinje - Nekoliko dobrih servisa i smeč Hande Baladin, te blok na Tijani Bošković. Turkinje pokušavaju da unesu neizvesnost u drugi set.

21:14 - As Tijane Bošković, Srbija sve bolja u finišu prvog seta!

19:14 Srbija bolja u drugom setu - Baladin od bloka šalje u aut posle poena Mine Popović.

17:13 - Greše Maja Ognjenović i Brankica Mihajlović, ali ništa bolja ni Ajdemir Akjol. Naš tim ima čak devet grešaka do sada.

15:11 - Posle odličnog servisa Veljkovićeve, Mihajlović je imala kontru i pogodila mrežu. Paralela Tijane Bošković potom završava u autu.

14:9 Srbija čuva prednost - Veljković razvlači odbranu i blok Turkinja napadom kroz sredinu, Baladin precizna po dijagonali.

11:6 Bravo za Mihajlovićevu! Prvo jak servis, a onda i napad za 11:5, tek je Merjem Boz skida sa servisa, malo je falilo da bude izblokirana.

10:5 za Srbiju - Opet Mihajlović odlična u napadu, Buša posle Brankičinog servisa povećava prednost iz zone četiri.

7:4 - Brankica od bloka šalje loptu u aut, usledila je greška iz servisa Stefane Veljković.

6:2 za Srbiju - Svi dugi poeni pripadaju Turskoj koja igra fantastičnu odbranu u polju. Tako osvajaju drugi poen u drugom setu, a Brankica Mihajlović kroz sredinu smečuje za šesti poen Srbije.

5:1 As Tijane Bošković i deveti poen!

4:1 vodi Srbija! Bošković iz druge linije pogađa posle dobrog servisa na Hande Baladin. Buša visoko hvata loptu i puca po dvojnom bloku pa Srbija kreće kao u prvom setu.

1:1 - Mina Popović blokom osvaja prvi poen za Srbiju i onda odmah greši.

Prvi set:

25:21 - Gubi naša selekcija prvi set. Servis greškom je poklonila Baladin poen našem timu, ali je Turska naredni realizovala i povela.

24:20 - Bošković izblokirana drugi put zaredom za set loptu Turske.

23:20 - Srbija propušta veliku šansu! Mogla je naša selekcija na -1, ali je posle nekoliko prokockanih kontri Srbije, Hande Baladin izblokirala Tijanu Bošković.

22:20 za Tursku - Maja Ognjenović vraća Srbiju u set - Pomera prijem Turkinja, što Bošković koristi za smanjenje prednosti Turske.

21:16 Greši Baladin - Konačno prekinuta agonija naše selekcije, Bošković konačno probija sredinu, ali to čini i Baladin pa Turska čuva prednost.

19:14 Srbija u velikoj krizi - Nikako da Akjol ode sa servisa, Buša izblokirana, Bošković nikako da prođe...

16:14 Turska vodi! Posle dva dobra bloka Srbije naše reprezentativke nisu bile dobre na prijemu, pa Ajdemir Akjol prvo "kuvanjem" a onda i servisom donosi prvo vođstvo.

11:11 - Kakva greška sudija! Lopta je pala u polje domaće selekcije, to nije sankcionisano, ali je poen pripao našoj selekciji. Baladin potom ne prolazi dvojni blok, upasivljena na drugoj strani i Tijana Bošković. Brankica Mihajlović nije uspela da izblokira jednu igračicu Turske koja izjednačava još jednom.

9:9 Egal - Greška Stefane Veljković, pa onda strašan taktički servis Akman za namešten napad i izjednačenje Turske.

8:6 Drže se Turkinje - Buša lako prolazi na nepostavljen blok, Mina Popović greši iz servisa, a Turkinje pogađaju dijagonalu posle snažnog servisa Tijane Bošković.

6:3 Proradila je i Mihajlović - Merjem Boz iz zone šest probija kroz sredinu, ali onda Brankica Mihajlović pogađa prvo smeč, a onda i prvi as za našu reprezentaciju.

3:1 za Srbiju - Tijana Bošković pametnim smečom po rukama donosi prvi poen Srbiji, Turkinje uzvraćaju na identičan način. Ismailoglu nakon toga greši iz zone odbrane, a Tijana Bošković novim blok-autom povećava prednost Srbije na dva poena.

VIDEO - Naše odbojkašice su SVETSKI ŠAMPIONI!!!