≫

Odbojkaši Srbije u četvrtfinalu EP: Češka razbijena u tri seta!

Srbija je završila prvi deo takmičenja bez poraza, a ulogu favorita je opravdala i protiv Češke

• 7

Odbojkaši Srbije plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva. Naši orlovi pobedili su Češku sa 3:0 u setovima (31:29, 25:21 25:18) i u borbi za polufinale igrače protiv pobednika duela Belgija – Ukrajina, koji se igra kasnije uveče.

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije je sa maksimalnim učinkom završila prvu fazu kontinentalnog šampionata, sa samo jednim izgubljenim setom, i ovo je sada bio prvi test koliko su uradili sa novim selektorom. I ponovo su pokazali da imaju klasu.

Osim prvog seta gde su volšebno ispustili tri poena prednosti 22:19 i morali da spašavaju pet set lopti, srpski odbojkaši su u ostala dva bili mnogo bolji. Funkcionisao je servis, blok, smeč, kao i prijem i jednostavno rival nije imao mnogo šanse.

U drugom setu su napravili razliku sredinom seta, kada su otišli na 16:12, a u trećem pri kraju seta kada su stekli 20:13. U svakom slučaju kvalitetniji su od Češke i to su dokazali na ovom meču. Ipak, sada je na redu četvrtfinale.

Dvorana: Loto Arena, Antverpen

Sudije: M. Tvardovski (Poljska), M. Blemhard (Holandija)

Srbija: Okolić 0, Kovačević 17, Petrić 8, Ćirović 0, Peković (L), Krsmanović 0, Ivović 0, Jovović 3, Atanasijević 15, Luburić 0, Majstorović (L), Podraščanin 9, Lisinac 10, Todorović 0.

Češka: Monik 0, Hadrava 15, Džavoronok 18, Zajiček 5, Finger 1, Kunc 0, Patočka 0, P. Bartoš 0, Galabov 3, A. Bartoš 0, Sobotka 2, Janku 0, Janouh 0, Sedlaček 3.

SRECKO LISINAC

TOK MEČA:

SRBIJA - ČEŠKA 3:0 (31:29, 25:21,25:18)

III SET:

25:18 Nije bilo dileme ko će pobediti na kraju posle ubeljdivog vođstva srbije,.

19:13 Ubedljivo vođstvo Srbije u trećem setu..

14:11 Srbija održava svoju prednost od tri poena koju je stekla na početku seta.

4:2  Za razliku od prethodna dva seta, ovoga puta mi ulazimo ozbiljnije u treći set i imaom prednost od početka.

II SET:

25:21:  Ovoga puta nisu naši igrači dozvolili pad. Održavali su prednost od četiri poena i na kraju imali četiri set lopte, od čega su drugu iskoristili

16:12 Dolazi do izražaja kvalitet srpskih igrača koji opet sredinom seta prave razliku od četiri poena. Videćemo da li je d0voljno za osvajanje seta

9:9 Ponovo izjednačena igra dva rivala, Češka se ne predaje, igraju kao u transu, dok su naši pomalo stegnuti.

1:4 Opet Česi počinju bolje set, vode sa 4:1 i to posle odličnih smečeva kojim su probili naše blokove.

Odbojkaši srbije

I SET:

31:29 KONAČNO... Posle velike drameosvajamo set posle duge set lopte i to odličnim blokom na smeču, a prethodno su Česi pogrešili na servisu i dali nam set loptu na 30:29

29:29 Srbija je posle pet set lopti Češke imala svoju priliku, ali su se odlično odbranili rivali.

25:25 Preokret Čeha posle jednog tajm auta našeg trenera, umesto da završimo set, usledio je pad, pa su Česi imali dve set lopte. Osam servis grešaka smo imali u ovom setu.

22:19 Srbija je od sredine prvog seta preuzela inicijativu. Zahvaljujući dobrom prijemu i bloku, ali i servisu Lisinca stekli su 13:10, a zatim su imali 20:16.

10:10 Velika borba se vodi na terenu, puno smečeva, blokova, dobrih prijema, ali nijedan ekipa za sada ne može da stekne prednost u ovom setu.

5:4 Vrlo brzo se naši odbojkaši vraćaju u meč i sa tri odlična servisa, dolaze do preokreta.

Odbojka, reprezentacija, Srbija - Makedonija, Aleksandar Atanasijević, Marko Podraščanin i Nemanja Radović

1:4 Češka je krenula vrlo ozbiljno u prvom setu, jer znaju da moraju da idu na sve ili ništa protiv favorizovane Srbije.

Selektor Srbije Slobodan Kovače veruje u svoj tim:

- Počinje onaj teži deo Evropskog prvenstva, mada ne možemo da kažemo i da je do sada bilo lako jer se jurio rezultat da bi nam došli što lakši protivnici na početku eliminacija.

- Dolazi nam sada nezgodna Češka, koja je dobra reprezentacija, ali mislim da smo bolji.

- Tako moramo da razmišljamo, da pokažemo koliko vredimo - rekao je Kovač u Antverpenu.

Utakmicu možete pratiti uživo na Telegrafu.