≫

Mikec osvojio srebro u Zagrebu

Još jedan uspeh srpskog strelca

• 0

Damir Mikec se okitio srebrnom medaljom vazdušnim pištoljem drugog dana 43. „Trofeja Mladosti“ u Zagrebu.

I drugi srpski predstavnik u ovoj disciplini, Duško Petrov je ušao u finale, koje je završio na sedmom mestu.

Startovala su 62 takmičara, a Mikec je dominirao u kvalifikacijama, u kojima je pogodio 585 krugova, devet više od drugoplasiranog Hrvoja Marceća (Hrvatska). Petrov je u finale ušao sa petog mesta u kvalifikacijama (568).

U finalu je Mikec vodio veliku borbu za zlato sa Hrvatom Bornom Butkovićem. Duel je epilog dobio u dramatičnoj završnici. Na kraju finala, posle 24. serije, Mikec i Butković su imali identičan rezultat – 237,3 krugova, pa je odlučivalo raspucavanje. Dodatnom dijabolom Butković je pogodio 9,8 krugova, a Mikec, pobednik turnira prošle godine, je zabeležio 8,7 i zauzeo drugo mesto.

DAMIR MIKEC

Naša jedina predstavnica u takmičenju dama pištoljem, juniorka Jelena Todorović je sa 531 krugom zauzela 27.poziciju.

Srpski takmičari su na ovogodišnjem mitingu u Zagrebu osvojili dve medalje. Prvog dana Andrea Arsović je pobedila vazdušnom puškom.

Narednog vikenda pred našim strelcima je veliki izazov. Od petka do nedelje u „Bel Ekspo centru“ na Novom Beogradu biće održano 44. Internacionalno prvenstvo Beograda, na kome će učestvovati takmičari iz 13 zemalja.

Vazdušni pištolj, muškarci: 1. Borna Butković (Hrvatska) 237,3 – raspucavanje 9,8, 2. Damir Mikec (Srbija) 237, 3 – 8,7, 3. Vlado Cindrić (Hrvatska) 217,3...7. Duško Petrov 134,0...Kvalifikacije: 1. Mikec 585....5. Petrov 568...

Vazdušni pištolj, žene: 1. Renata Sike (Mađarska) 236,3, 2. Denis Bola Ujčić (Slovenija) 235,1, 3. Matea Omazić (Hrvatska) 215,4...