≫

Težak šamar za rukometaše Srbije, Crna Gora nas izbacila sa Evropskog prvenstva!

Poraz Orlova, ništa od druge faze Evropskog prvenstva!

Rukometaši Srbije protiv Crne Gore igrajli su meč 2. kola Evropskog prvenstva, posle velike drame, bilo je 22:21 za naše rivale.

Orlovi su u 1. kolu izgubili od Belorusa sa 35:30, dok je Crna Gora bila slabija od Hrvatske sa 27:21. U prethodno odigranom meču ovog kola u grupi A, Hrvatska je nadigrala lagano Beloruse i slavila sa ubedljivih 31:23.

Zato je ovaj meč bio "biti ili ne biti", ali naši rukometaši nisu uspeli da dođu do pobede, iako su u jednom trenutku napravili lepu seriju za preokret i +3. Crna Gora je u završnici presudila projektilima Lipovine i Radovića, a Marsenić je u ključnom momentu pogodio prečku sa crte, pri 21:20 za Crnu Goru, što je bilo kobno.

Tako je protiv nas Crna Gora došla do svoje prve pobede na šampionatima pEvrope u istoriji, a igrač meča bio je Nebojša Simić, golman Crne Gore koji je potpuno zaslužio ovo priznanje, odbranio je zicere sjajnom Radivojeviću i dao krila svojoj ekipi kad aje Srbija mala prednost.

Poslednji meč grupe Srbija i Hrvatska igraju 13. januara u 20.30, Crna Gora i Belorusija će se suočiti u borbi za drugu fazu.

Tok meča, Crna Gora - Srbija 22:21

58. minut, 21:20 - Kukić izjednačuje, onda Lipovina baca projektil sa 10 metara pod prečku. Usledio je i tajm-aut Peruničića, ali to nije dalo rezultat.

55. minut, 20:19 - Nemanja Grbović pogađa za novo vođstvo Crnogoraca, i to iz odbitka.

54. minut, 19:19 - Četvrti gol Radivojevića, majstorski je felširao loptu u mrežu iako je bio u nezgodnom doskoku!

52. minut, 19:18 - Marsenić se izborio za zicer i pogodio za novi gol zaostatka.

49. minut, 19:17 - Lipovina i Vujović su odveli Crnu Goru na dva gola razlike!

45. minut, 16:16 - Miloš Božović izjednačuje, teško odbranjiv i nizak šut!

44. minut, 15:16 - Konsolidovali su se Crnogorci i prišli, istakao se posebno Nebojša Simić jer je skinuo dva zicera Radivojeviću.

38. minut, 13:15 - Kukić probija za 2 razlike, a onda Radivojević preko celog terena pogađa za +3! Crna Gora je posle ovog uzela tajm-aut.

37. minut, 13:14 - Zelenović je strelac sa 10 metara, burno se proslavio novi pogodak, podiže se samopouzdanje Orlovima.

36. minut, 13:13 - Igra se sad u potpunom egalu, Čavor i Grbović su izjednačili, Sretenović je iskočio u prvi plan u dresu Orlova!

33. minut, 11:12 - Preokret Srbije, strelac je Sretenović.

30. minut, 11:10 - Stevan Vujović je strelac za vođstvo Crnogoraca na poluvremenu, Kukić je prethodno izjednačio.

27. minut, 9:9 - Kontra i gol Radivojevića za izjednačenje.

26. minut, 9:8 - Opet je isključen Ševaljević, Zelenović to koristi sa desne strane za novi prilazak na gol zaostatka.

25. minut, 9:7 - Dugo su baš mirovale mreže, ali je Crna Gora iskoristila isključenje Nikolića, Grbović je pogodio za 9:7.

20. minut, 8:7 - Probija Kukić, sjajan gol iz bekovskog prodora za 8:7!

19. minut, 7:6 - Marsenić! Konačno serija od 3:0, Crnogorci su morali da traže tajm-aut!

18. minut, 7:5 - Opet Radivojević probija po desnom krilu!

Nenad Peruničić Foto: MN Press

17. minut, 7:4 - Tek pred istek 15. minuta smo dali četvrti gol na meču preko Radivojevića, a onda je 4. put Crna Gora dobila isključenje, ovaj purt zbog Bakića.

13. minut, 6:3 - I dalje dominiraju Crnogorci, igraju daleko agresivnije, to im se isplatilo i sa igračem manje, Radović je dao gol za 6:3.

10. minut, 4:2 -  Zelenović je konačno strelac sa distance. Ševaljević ga je potom oborio i zaradio isključenje, posle poništenog gola Crnogoraca.

9. minut, 4:1 - Čavor je novi strelac, Peruničić uzima tajm-aut. Čak šest minuta i 20 sekundi smo bili bez gola do ove pauze!

7. minut, 3:1 - Loš šut Kolakovića sa 9 metara, Srbija bez izjednačenja! To je kaznio Ševaljević sa distance za 3:1.

4. minut, 2:1 - Novi žestoki udarci u duelima, neuspešne su bile akcije na obe strane, Orlovi su ukrotili bekove Crne Gore, ali je Grbović jedan odbitak iskoristio sa pozicije pivota.

3. minut, 1:1 - Ševaljević je dao gol iz sedmerca za 1:1.

2. minut, 0:1 - Srbija se dobro odbranila, dugo je trajala opsada gola, potom je Kukić bio strelac posle prodora po sredini. U tom prodoru, Stevan Vujović je brutalno oborio Kukića i odmah je isključen, čim su situaciju analizirali arbitri!