Najveća senzacija EP u rukometu: Moćni Francuzi eliminisani posle dve utakmice!

Težak udarac za braću Karabatić i ostale Trikolore

• 2
nikola karabatić Foto: Tanjug/Ap

Senzacija na Evropskom rukometnom prvenstvu!

Šestostruki svetski, dvaput olimpijski i triput evropski prvaci Francuzi poraženi su od Norveške u drugom kolu grupe D, samim tim eliminisani su sa šampionata Starog kontineta, pošto im je to bio drugi poraz, nakon onog iznenađujućeg i protiv Portugalaca.

Norveška je pred svojim navijačima u Trondhajmu savladala braću Karabatiće i družinu rezultatom 28:26.

"Trikolori" su na poluvremenu vodili 15:14, početkom drugog dela su imali i tri gola prednosti, ali Norvežani su u nastavku odigrali sjajno i stigli do velike pobede, ujedno naneli rivalu jedan od najboljnijih poraza na velikim takmičenjima u poslednje dve decenije.

Ludovik Fabregas postigao je osam golova za Francuze, Abalo je dodao 4, Nikola Karabatić 3...

Kod Norvežana Sander Sagosen je briljirao sa 10 pogodaka, Magnus Joendal je dao 5, a Bjernsen, Gulerud i Reikind po 4.

francuski rukometaši Foto: Tanjug/Ap

Francuzi će poslednjem kolu igrati s Bosnom i Hercegovinom koja je današnjim porazom od Portugala takođe izgubile sve šanse za prolazak dalje.

U grupi D dalje su prošli Portugal i Norveška, a utakmica Francuske i BiH tako će biti samo formalnost.