≫

Partizan nastavio rukometni teror nad Zvezdom u večitim derbijima - sedma vezana pobeda!

Crveno-beli pružili solidan otpor, ali izgubili - 27:24 (13:10)

• 23

Samo dan nakon trijumfa u košarkaškom derbiju, duplo zadovoljstvo za sve navijače Partizana. I rukometaši ovog kluba savladali su večitog rivala u derbiju 17. kola Superlige sa 27:24 (13:10).

Ovom pobedom crno-beli su gurnuli komšije ka nižem rangu pošto Zvezda ostaje na poslednjem mestu na tabeli sa samo devet bodova, dok je Partizan tek treći iza neprikosnovenog lidera Dinama iz Pančeva.

Samo u uvodnim minutima večiti su odigrali egal utakmicu, dok Partizan nije pojačao odbranu i sa nekoliko lakih pogodaka iz kontranapada došao do prednosti od tri gola na poluvremenu - 13:10.

Tu zalihu je uspešno čuvao sve do 45. minuta, kada je posle nekoliko tehničkih grešaka dozvolio crveno-belima prvo izjednačenje posle dužeg vremena (17:17).

Međutim, Zvezda nije izdržala u visokom ritmu, sa četiri vezana pogotka Partizan je definitivno prelomio utakmicu u svoju korist i dobio sedmi uzastopni večiti rukometni derbi.

Najefikasniji pojedinac u redovima pobednika bio je Aleksa Maksić sa sedam pogodaka, šest je postigao Nemanja Živković, pet Stefan Petrić, a četiri Nikola Grubić.

Kod crveno-belih kapiten Rajičević je dao sedam, Predrag Rodić šest, a Bogdan Utvić pet golova.