Bronza za Srbiju na Svetskom kupu u kajaku: Marko Dragosavljević došao do medalje, Novaković 4.

Veliki uspeh za našeg kajakaša

• 1
Marko Dragosavljević

Marko Dragosavljević osvojio je bronzu na Svetskom kupu u kajaku u disciplini K1.

Na Svetskom kupu u Segedinu, naš kajakaš je bio treći u A finalu na 200 metara, a iza njega je bio reprezentativni saborac Marko Novaković!

Pobedio je Italijan Andrea Domeniko di Liberto sa 34.80, pratio ga je Mađar Kolos Čizmadija sa 34.98, dok je Marko Dragosavljević imao vreme 35.11.

Novaković je imao zaostatak od 0.11 u odnosu na Dragosavljevića, ali je svakako barem jedno odličje došlo u Srbiju.

U 7. kvalifikacionoj grupi, Novaković je bio najbolji sa 37.08, dok je Dragosavljević tada izveslao 36.72 i bio je lider pete trke.

U prvom polufinalu, Marko Dragosavljević je potom imao 36.11, Novaković 36.34, a iza njih je bio Italijan Di Liberto, koji je potom osvojio titulu.