≫

Zvezda dobila vaterpolo derbi protiv Partizana, Subotić dao 6 golova za finale Kupa

Crveno-beli su slavili rezultatom 9:7 i igraće za trofej protiv Radničkog

• 13
Gavril Subotić Foto: MN Press

Vaterpolisti Crvene zvezde pobedili su ekipu Partizana u večitom derbiju polufinala Kupa rezultatom 9:7 (3:2, 2:2, 3:1, 1:2)!

Najefikasniji igrač meča bio je Gavril Subotić, nekadašnji igrač Partizana, koji je svom bivšem klubu dao čak šest golova. Po jedan su dodali Kasum, Tankosić i Vukićević. Barać je sa četiri bio najbolji kod Partizana, Andrin je dao dva, a Mitrović jedan.

Što se tiče same utakmice, Partizan se nekako držao do sredine druge četvrtine kada je bilo 4:4. Potom je Subotić dao gol za vođstvo na poluvremenu, a sve je rešeno posle serije 3:0 u trećoj deonici.

Drugi finalista je Radnički iz Kragujevca koji je sa 13:9 dobio Novi Beograd. Finalna utakmica na programu je u utorak od 18 časova, a trofej Kupa osvojen prošle godine brane vaterpolisti Radničkog.