≫

Šokantan poraz Hrvatske, nalaze se pred eliminacijom sa SP, selektor dao ostavku!

Najgori meč ove generacije

• 6
Hrvatska - Argentina

Rukometaši Argentine pobedili su Hrvatsku 23:19 u drugoj fazi Mundijala u Egiptu.

Odmah nakon utakmice Lino Červar je dao neopozivu ostavku.

- Za mene je ovo razočarenje. Moramo preuzeti odgovornost bez obzira na sve. Ovo je za mene nedopustivo. Mislim da je vreme da me neko zameni na ovom mestu. Više ne mogu dalje. 250 nastupa imam u reprezentaciji. Nakon prvenstva odlazim. Nakon ovakve utakmice nije u redu da selektor ostane. Snosim odgovornost. Ne bežim od toga. Žao mi je što tako odlazim, ali to je definitivna odluka. Dat ću podršku novom selektoru - rekao je Červar nakon debakla.

Bila je to daleko najgora utakmica ove generacije hrvatskog rukometa, a možda i najgora u istoriji.

Hrvatska je krenula katastrofalno. Nije se znalo što je lošije – obrana ili napad. U obrani je sve bilo loše, golmani nisu mogli odbraniti ništa, a u napadu su hrvatski igrači igrali poput amatera koji su se danas prvi put našli na terenu.

Lopte su se gubile, bacale Argentincima u ruke, nije bilo ideje šta i kako napraviti. Argentina je vodila 5:0, a Hrvatska je svoj prvi gol dala tek nakon 11 minuta.

Ipak, Hrvatska je uspela da izjednači na 12:12, do poluvremena i početkom nastavka povela sa 13:12. Nažalost, pokazaće se da je to bilo jedino vođstvo Hrvatske na čitavoj utakmici.

Argentina je odgovorila s tri uzastopna gola i preuzela kontrolu utakmice. i na kraju prelomila meč.