Veliki uspeh novosadske kajakašice: Milica Novaković osvojila zlato na Svetskom kupu u Segedinu

Ona je trijumfovala u disciplini jednosed na 500 metara

• 1
Milica Novaković Foto: Youtube / Printscreen

Srpska kajakašica, Milica Novaković koja je rođena u Novom Sadu uspela je da se domogne svetskog trona u jednosedu na 500 metara, pošto je slavila u finalnoj trci Svetskog kupa koji se ove godine održava u mađarskom Segedinu.

Članica Kajak-kanu kluba "Vojvodina" je u finalu olimpijske discipline trku izveslala za jedan minut i 56,67 sekundi, čime je iza sebe ostavila veoma jaku konkurenciju.

- Veoma sam srećna i zadovoljna kako sam se izborila sa čitavom situacijom. Potvrdila sam formu i kvotu za Tokio. Nisam imala pritisak, samo želju da se pokažem što je bolje moguće - rekla je Milica odmah po završetku uspešne trke.

Srebrnu medalju osvojila je Marija Povk iz Ukrajine (1:56.86), dok je bronzano odličje pripalo Poljakinji, Ani Pulavskoj (1:57.31). Veliki uspeh Novakovićevoj je čestitao i gradonačelnik Novog Sada, Miloš Vučević.