≫

Srpske odbojkašice presudile Železničaru: Tijana Bošković ponovo nezaustavljiva

Propustile su priliku u prvom setu, posle toga su se i slomile odbojkašice iz Lajkovca...

• 0
OK Železničar, Tijana Bošković Foto: MN Press

Odbojkašice Železničara iz Lajkovca pretrpele su poraz od turskog Ezačibašija (3:0) u prvoj utakmici šesnaestine finala CEV kupa.

Imale su priliku odbojkašice iz Srbije da osvoje prvi set, te da tako pokušaju da uzmrdaju favorizovanu ekipu iz Turske, ali na krilima Maje Ognjenović i Tijane Boškovića, turska ekipa se vratila u život, a potom i rutinski odnela pobedu.

Rezultat prvog seta je bio 28:26 za Ezačibašia, gde je turska ekipa sačuvala i tri set lopte, pre nego što je okrenula stvari u svoju korist. Drugi set je već bio nešto lakši, tu je Železničar poražen sa 25:17, a identičan rezultat je bio i u trećem setu.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Tijana Bošković sa 15 poena, dok je na suprtonoj strani Aleksandra Uzelac imala 11. Revanš meč je na programu za sedam dana od 17 časova u Istanbulu.