Nadal u petoj brzini na startu Rolan Garosa: Australijanac mali zalogaj za Rafu

Dobar trening za Španca

• 4
Rafael Nadal krajnje uspešan na startu Rolan Garosa Thibault Camus

Španski teniser Rafael Nadal nije imao nikakvih problema da se plasira u drugu rundu Rolan Garosa pošto je sa 6:2, 6:2, 6:2 savladao Australijanca Džordana Tompsona.

Za nešto više od dva sata igre, Rafa je vladao terenom protiv 82. igrača koji nije imao nikakvih šansi da ozbiljnije ugrozi protivnika.

Prvi set je apsolutno bio na strani španskog predstavnika, dok se u drugom može reći da je imao jedan mali pad koji je trajao nekih tri minuta, ali nakon toga je nastavio svoju priču.

U trećem setu je Nadal već počeo da udara onako kako zna, sevao je forhend i kombinacije su bile više nego dobre da se Tompson pokloni višestrukom osvajaču Rolan Garosa.

Sledeća prepreka za Rafu biće domaći teniser Korantan Mute koji je sa vajld kartom uspeo da savlada Stana Vavrinku sa 3:1 u setovima.