Danilovićeva na dva koraka od Rolan Garosa!

Olga Danilović pobedila Sabinu Šaripovi, a u narednom, pretposlednjem kolu kvalifikacija za Rolan Garos sastaće se sa Špankinjom Đoržinom Garsija-Peres, 179. teniserkom sveta.

• 0

Olga Danilović (124 wta), srpska teniserka, pobedila je uzbekistansku teniserku Sabinu Šaripovu sa 2-1 u setovima u prvom kolu kvalifikacija za Rolan Garos sa 6:1, 5:7, 6:3.

Olga se osvetila Uzbekistanki za poraz na turniru ITF kategorije prošle godine u Istanbulu, istim rezultatom.

Posle prvog seta u kojem je srpska teniserka razbila protivnicu, Šaripova je u par navrata imala brejk prednosti i servirala za set, a Olga je uspela da se vrati i izjednači na 5:5.

Olga Danilović Foto: Guliver/Jack Thomas/Getty Images

Ipak, u narednom gemu je pretrpela brejk i dopustila protivnici da produži meč. U trećem setu Danilovićeva je ključni brejk napravila u šestom gemu i povela sa 4:2. Zatim je imala meč loptu na riternu na 5:2 koju nije iskoristila, ali je to nije omelo da odservira za meč u narednom gemu.

Glavni žreb Rolan Garosa je na programu od 26. maja do 9. juna.