Moćni Đere pregazio Vinjolasa za istorijski uspeh na Rolan Garosu!

Srpski teniser odigrao odličan meč protiv favorizovanog Španca

• 4

Laslo Đere je prvi put u karijeri neki Grend slem počeo kao nosilac (31.) i odmah je pokazao da zaslužuje da bude nosilac na Gren Slemu.

Pregazio je Španca Alberta Ramosa Vinjolasa sa 3:0 (6:3, 6:2, 7:6)  i plasirao se u 2. kolo turnira što mu je istorijski uspeh.

Laslo Đere, Marin Čilić Foto: Guliver/Alex Pantling/Getty Images

Srpski i španski teniser imali su jedan dosadašnji međusobni okršaj, kada je Ramos slavio pobedu u Marakešu 2017. godine sa 2-1 u setovima, a sada mu se Đere ravanširao. Samo dva sata i 13 minuta trebalo je našem asu da se prvi put u karijeri plasira u 2. kolo Rolan Garosa.

U drugom kolu Laslo Đere igraće protiv Aleksandra Popirina velike nade svetskog tenisa iz Australije.

Laslo Đere Dominik Tim Foto: Tanjug/AP

Ključne poene Đere je napravio u četvrtom gemu prvog seta kada je oduzeo servis rivalu i poveo sa 3:1, malo kasnije je imao 5:3 ali je spasao dve brejkl lopte i onda priveo set kraju novim brejkom.

U drugom setu vodila se velika borba, Vinolas je napadao pokušavao da bude agresivan pa je Đere morao da spasava tri brej lopte na staru seta. Malo kasnije u šestom gemu naš teniser pravi brejk za 4:2 čime lomi ovaj set u svoju korist.

A zatim posle osvajanja svogh servis gema uzima novi brejk za 6:2 i 2:0 u setovima.

Treći set je bio sličan kaoi drugi, jer se vodila velika borba između dva igrača. Španac agresivan napada, Đere u podređenom položaju, samo na trenutak, ali spasava sve lopte i uzvraća. Brejk je usledio u osmom gemu za 5:3, ali je Đere zatim propustio da završi meč jer je Vinjolas imao 0:40 i vratio je brejk.

Uspeo je Španac da produži meč i uvede ga u dramu taj brejka, ali je naš as dominirao sa 7:2 i ukupno 7:6 osvojio set.