Kakva podlost reprezentativca Albanije: Šutnuo protivnika bez lopte iz sve snage! (VIDEO)

Herta i Menhengladbah slavili na svom terenu i zadržali mesta koja vode u Ligu šampiona

• 7

U poslednje dve utakmice 17. kola Bundeslige viđene su pobede domaćina. Herta je na svom trenu savladala Majnc sa 2:0, dok je Borusija u Menhengladbahu pobedila Darmštat sa 3:2 u najefikasnijoj utakmici kola.

Bosanski fudbaler Vedad Ibišević se istakao u ekipi iz Berlina, pošto je zabeležio dve asistencije. Najpre za Daridu u 34, minutu, a potom i za Kalua u 54. minutu, što je bilo dovoljno za trijumf Herte koja je na visokom trećem mestu iza Bajerna i Borusije Dortmund.

Mesto koje vodi u kvalifikacijama za Ligu šampiona zadržala je i četvrtoplasirana Borusija iz Menhengladbaha pošto je u ludoj utakmici slavila protiv Darmštata.

Ipak, nije sve idealno počelo za domaćina. Primili su gol u 28. minutu, a 10 minuta kasnije su ostali sa igračem manje, pošto je Granit Džaka dobio direktan crveni karton zbog nesportskog poteza.

On je šutnuo protivničkog igrača koji je bio u duelu sa njim. To je uradio bez lopte nakon što se spotakao na njegovu nogu pre toga.

Ipak, i sa igračem manje, Menhengladbah je uspeo da preokrene rezultat i da dođe do važne pobede, kojom su ostali u trci za takmičenje u Ligi šampiona naredne sezone.