Tajfun preslab za Zvezdu! Crveno-beli pobedili u Sloveniji!

Šampion ABA lige posle velike borbe pobedio Tajfun sa 73:63 u 17. kolu ABA lige

• 17

Košarkaši Crvene zvezde pobedom su završili ABA ligašku 2015. godinu. Crveno-beli su na gostovanju Tajfunu u Sloveniji pobedili sa 73:63, a taj trijumf ih je učvrstio u vrhu tabele.

>>>Vasa Micić: Želja mi je da se preko Zvezde vratim u Bajern!

U prvom meču Zvezda je nanela najteži poraz Tajfunu 113:66 što je najubedljivija pobeda Zvezde u istoriji ABA lige.

Iako je pobeda ubedljiva uopšte nije ostvarena lako. Štaviše, moglo je da se desi da Tajfun trijumfuje i ne bi bilo iznenađenje.

Utakmica je bila u egalu sve do 32. minuta, a Zvezda nije imala veću prednost od 3 do 5 poena (40:45).

Tek u poslednjih pet minuta srpski šampion je uspeo da prelomi meč. Ključni momenat desio se na kraju treće četvrtine kada je Zvezda serijom 7-0 otišla na plus osam 49:57 na kraju trećeg perioda.

TAJFUN: S. Sebić 2, M. Sebić 5, Debelak, Držić 2, Čebular, Zimić 10, Bratož 16, Klark 4, Ponjavić 14, Drobnjak, Bolčina 7, Parker 3.

CRVENA ZVEZDA: Rebić 3, Tompson 2, Dangubić 4, Lazić 9, Simanić 2, Tejić, Simonović 4, Gudurić 11 (3-6 za tri) Jović 14 (6 as), Miler 7 (7sk) Cirbes 8, Štimac 9 (9 sk)

U četvrtoj četvrtini Tajfun se još malo držao i odolevao Zvezdi koja je tek tada krenula da melje. Ipak, posle nove serije poena Beograđani su otišli na plus 12 (54:66) i tu je meč praktično prelomljen.

Bitnu ulogu odigrali su Rebić i Gudurić koji su ubacili trojke i tako primirili želju rivala da stigne rezultat.

Zvezda je odigrala prilično slabu utakmicu i najviše zahvaljujući individualnom kvalitetu je dobila meč.

Imali su čak 18 izgubljenih lopti, mnogo promašenih šuteva, ali su sve to nadoknadili odličnim skokom u napadu.

Srpski Evroligaš imao je čak 19 skokova u napadu, a 17 u odbrani. Tako su imali prilike da postižu poene iz drugog, trećeg a nekad i četvrtog napada.

Zvezda je za dva poena šutirala 42% (44-21), a 32 % za tri poena (22-7)

Ceo meč crveno-beli su odigrali u čini se, nekom lakom ritmu. Imali su prednost sve vreme, ali ne više od pet poena 35:39.

Ali ih je protivnik stizao u nekoliko navrata pa čak i vodio 41:40.

Ipak, u poslednjem periodu Zvezda je iskoristila pad u igri igrača Tajfuna koji nisu imali snage da igarju u tako jakom ritmu, pa je usledio pad i Zvezda je u poslednjih pet minuta privela meč kraju rutinski.

Odlično je odigrao Stefan Jović, kao i mladi Marko Gudurić koji je sve poene postigao u poslednjoj četvrtini kada se lomio rezultat.

Olimpija – Cibona 19.00

TABELA: Cedevita 14-3, Budućnost VOLI 14-2, Crvena zvezda Telekom 13-4, Mega Leks 10-6, Krka 8-9, Metalac 7-10, MZT 7-9, Tajfun 7-10, Zadar 7-9, Olimpija 6-10, Partizan 6-10, Cibona 6-10,  Igokea 5-11, Sutjeska 5-12.