UŽIVO! Drama u Areni pripala Raoniću: 7:5, 3:6, 6:3, 3:6, 8:10! (FOTO)

Kanadski teniser posle maratonske borbe savladao Tipsarevića sa 3:2. U prvom meču odigranom ranije Đoković ''preleteo'' Pospišila

• 2

Počelo je polufinale Svetske grupe Dejvis kupa između Srbije i Kanade u beogradskoj Kombank areni, na odličan način. Novak Đoković se poigrao sa Vasekom Pospišilom, savladao ga je u tri seta 6:2, 6:0, 6:4.

Srbija vodi 1:0, neophodne su joj još dve pobede, a prvu ima priliku da obezbedi Janko Tipsarević, koji igra sa Milošem Raonićem.

Oko 10 hiljada navijača je prisutno u novobeogradskoj hali, među kojima je i nekoliko stotina gostiju.

Tok meča Tipsarevića i Raonića

0:2 - Janko je dozvolio protivniku da mu oduzme jedan servis, ali je neverovatno kako je Raonić pogađao linije u pojedinim situacijama.

3:4 - Janko je uspeo da vrati brejk! Drugi teniser Srbije je posle uspavanog početka uz podršku sa tribina uspeo da se rezultatski vrati u prvi set.

PRAG: Berdih dobio prvi set protiv Majera sa 6:4, u drugom meču polufinala.

6:5 - Tipsarević je još jednom uspeo da oduzme servis Raoniću i u sledećem gemu serviraće za prvi set.

7:5 - Janko je osvojio prvi set!

2:3 - Obojica tenisera od početka drugog seta izuzetno sigurnom igrom osvajaju svoje servis gemove.

PRAG: Majer je izjednačio na 1:1! Malo ko je očekivao da će Argetinac uspeti da namuči Berdiha i oduzme mu set, ali ukoliko ovako nastavi može da odnese i ceo plen.

3:5 - Raonić je napravio brejk i u sledećem gemu serviraće za izjednačenje u setovima!

3:6 - Sigurnim servis gemom, u kome je Janko hteo pa polomi reket, Raonić je izjednačio rezultat u setovima.

Treći set:

1:0 - Odlični servisi za dobar početak trećeg seta.

2:0 - Nije srpski teniser uspeo da iskoristi prvu gem loptu, ali zato jeste drugu posle očajnog poteza Raonića.

3:0 - Gem sa nulom za sigurno vođsto i potvrdu brejka. Ponovo nekoliko loših izbora Raonića.

3:1 - Dobri servisi Raonića donose mu prvi gem u trećem setu, iako je Tipsarević imao nekoliko dobrih i atraktivnih udaraca.

4:1 - Kao ''munja'' Tipsarević je dobio peti gem sa nulom. Tipsa vrlo siguran i samouveren.

4:2 - Šteta! Imao je Janko dve brejk lopte i otvoreno polje posle prve, ali je mreža spasila Raonića koji je potom odlično odservirao za svoj drugi gem u trećem setu.

PRAG: Berdih potvrđuje klasu i vodi sa 2:1 u setovima. Jedna brejk lopta bila je dovoljna Čehu za sigurnih 6:3.

5:2 - Janko je uspeo da odbrani brejk šansu Kanađanina koji očigledno ima problema sa povredom s obzirom na otežano kretanje u desnu stranu.

5:3 - Servirao je Raonić za ostanak u setu i uspeo je u tome.

6:3 - Prvim asom u ovom setu Tipsarević osvaja treći set.

Četvrti set:

0:1 - Nije Raonić dozvolio iznenađenje na početku četvrtog seta i sigurnim servisom je osvojio prvi gem.

1:3 - Uspeo je Tipsa da spasi prvu, ali ne i drugu brejk loptu Kanađanina koji je iskoristio greške drugog reketa Srbije.

1:4 - Imao je Srbin brejk šansu na 30:40, ali su usledila tri odlična servisa Raonića za potvrdu brejka iz prethodnog gema.

2:5 - Ušao je Raonić u dobar ritam serviranja što mu je omogućilo da s lakoćom dobije sedmi gem. Prethodno se Janko mučio da osvoji svoj servis.

PRAG: Berdih je dobio Majera sa 6:4 u četvrtom setu i ukupnim rezultatom 3:1 doneo Češkoj drugu pobedu u meču protiv Argentine. Podsetimo, ukoliko Česi na kraju trijumfuju, a i Srbija istovremeno prođe dalje, finale Dejvis kupa će se igrati u Areni.

3:5 - Tračak nade da četvrti set nije izgubljen iako je Raonić imao brejk loptu.

3:6 - Tri uzastopna asa donela su Raoniću gem i četvrti set.

1:0 - Dobro je! Tipsa počinje odlučujući set pun samopouzdanja.

1:1 - Od 0:30 do prvog gema u petom setu! Fenomenalni servisi Raonića omogućili su mu da se ne ponovi situacija iz trećeg seta.

2:1 - U gemu gde je bio bolji Raonić, na svu sreću, nije uspeo da oduzme servis Tipsareviću posle velike borbe i fantastičnog poena Srbina za kraj.

2:2 - Ne dozvoljava Raonić brejk. Služi ga i servis.

3:3 - Oba tenisera sigurni na svoj servis. Osam asova Raonića u prethodna tri servis gema.

4:4  -Dva servisa od preko 200 km na čas spasila su Raonića gubitka istog s obzirom da je Tipsa imao o:30.

5:5 - Uf! Imao je Tipsa meč loptu na seris protivnika, ali je Raonić na kraju uspeo da se izvuče iz teške situacije.

7:7 - Kakav meč! Raoniću ne ide servis što bi Tipsa morao da iskoristi u narednim gemovima.

8:10 - Raonić odlično servira i donosi svom timu prvu pobedu protiv Srbije.

TOK MEČA ĐOKOVIĆA I POSPIŠILA

2:2 - Uvodne gemove obeležio je nažalost sudija. Nekoliko grešaka na račun Đokovića, pošteno je iznerviralo publiku u Kombank areni, koji su zvižducima počastili glavnog arbitra, ali i Pospišila.

3:2 - Brejk Đokovića! Novak je na vreme slomio protivnika i ide sigurno ka osvajanju prvog seta.

6:2 - Lagano je Novak nastavio i u istom stilu stigao do vođstva u setovima. Ovo smo očekivalo. Idealno je počelo.

PRAG: Radek Štepanek je osvojio prvi set protiv Huana Monaka (7:6). Češka i Argentina igraju drugi polufinalni meč.

1:0 - Odlično! Novak je na startu uzeo protivniku gem i već ima brejk prednosti.

5:0 - Valjda ovaj rezultat dovoljno govori!  Novak se bukvalno poigrava sa talentovanim Kanađaninom, kojem je ovo tek drugi meč na šljaci u 2013. godini.

6:0 - Kraj drugog seta! Lagano najbolji svetski teniser dolazi do 2:0 u setovima

PRAG: I Stepanek igra uraganski. Sa 6:3 doveo je Češku na prag vođstva protiv Argentine.

2:1 - Posle 12 uzastopnih gemova Novaka Đokovića, konačno jedan je osvojio Kanađanin!

5:4 - Đoković će servirati za pobedu, Pospišil je na početku ovog seta ispustio rivala, i dalje ga bezuspešno juri.

6:4 - Kraj, vodimo 1:0. Novak je odlično obavio posao.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!