Napoli bolji od Intera u goleadi podno Vezuva (VIDEO)

Ekipa Rafe Beniteza u fenomenalnoj fudbalskoj predstavi savladala klub iz Milana rezultatom 4:2 i održala korak za vodećim Juventusom i Romom

• 0

Kakvo fudbalsko veče u Napulju! Fudbaleri Napolija i Intera priredili su sjajnu fudbalsku predstavu, u susretu dva trenera koji su vodili timove protiv kojih su igrali, slavio je domaćin rezultatom 4:2, mada  se mora priznati da su i "Interisti" pružili zaista dobru partiju. Na ovaj način ekipa Rafe Beniteza održala je korak za vodećim Juventusom i Romom, dok je ekipa iz Milana ostala na petoj poziciji.

Napoli je sjajno počeo i već u devetom minutu poveo preko najboljeg strelca Gonaza Iguaina, kome je ovo bio osmi pogodak u sezoni. Kambijaso donosi izjednačenje svojoj ekipi sjajnim udarcem u 35.minutu. A onda kreće ludilo i tri pogotoka za samo osam minuta. Prvo je Mertens u 39. minutu ponovo doneo prednost Napolitancima, da bi  Džemaili samo dva minuta kasnije postigao i treći gol za Napoli.

Nadu Interu da može da se vrati u meč doneo je Nagatomo u drugom minutu nadoknade u prvom poluvremenu. I u nastavku igre, viđena je dinamična i otvorena igra. I jedni i drugi su stvarali šanse sve do trenutka kada je Riki Alvarez dobio drugi žuti karton u 72.minutu.

Od tada su gosti postali inferiorni, a tačku na ovu utakmicu stavio je Kaljehon u 81. minutu. Treba napomenuti da je u nadoknadi vremena Goran Pandev promašio penal.