Zvezda razvalila Ritas za oproštaj od Evrolige!

Crveno-beli su pružili fenomenalnu partiju u poslednjoj utakmici u ovogodišnjoj Evroligi i pobedili 99:75. Dominirao je Boban Marjanović koji je postigao 25 poena i imao 11 uhvaćenih lopti

• 12

Crveno-bela rapsodija u Litvaniji. Izabranici Dejana Radonjića fenomenalnom partijom zabeležili su ubedljiv trijumf na gostovanju protiv Lijetuvos Ritasa rezultatom 99:75 (28:17, 23:13, 27:21, 21:24).  Na ovaj način Crvena zvezda se časno oprostila od Evrolige, u kojoj je nedostajalo malo iskustva i sreće da igra TOP 16 fazu.

Beograđani su od samog starta serijom 10-0 stavili do znanja domaćinu da nemaju šta da traže u ovom meču. Odbrana je bila na visokom nivou, a Bobi Marjanović je dominaciojm reketu podizao prednost Crvene zvezde. Lijetuvos je promenom ritma i bržom igrom na trenutak pripretio, ali su se crveno-beli brzo adaptirali i na taj ritam utakmice.

U drugoj četvrtini ista priča, samo sa još većim intezitetom. Zvezda je odbranom lomila protivnika, a kako su stigi i poeni van linije 6,75,  prednost je samo rasla. U ovom periodu debitovao je i mladi Marko Tejić, momak rođen 1995.godine.

U drugom poluvremenu srpske ekipa je malo popustila u odbrani, ali je zato u potpunosti proradio šut za tri poena. Crveno-beli su u ovom periodu utakmice pokazali veliku raznovrsnost u napadu, a prednost našeg tima u trećoj deonici je išla i do 35 poena prednosti.

U poslednjoj četvrtini Zvezda je ponešena velikom prednošću odigrala dosta slabije. Šansu su dobili igrači koji imaju manju minutažu tokom sezone, pa je Lijetuvos dobio ovaj period meča, ali prednost je i dalje ostala ubedljiva.

Fenomenalnu partiju pružio je Bobi Marjanović, koji je postigao 25 poena i imao 11 skokova. Zapažene role odigrali su i Nelson sa 12, odnosno Šilb sa 11 poena. Kod domaćina dominirao je Palasios sa 23 poena, dok je Gecevičius postigao 16. Crvena zvezda nastavlja takmičenje u Evrokupu, gde će biti u grupi sa Bilbaom, Nižnjim i Panionisom.

Laboral Kuća - Lokomotiva Kuban 20.30

Tabela: Makabi 8-2, Lokomotiva Kuban 6-3, Laboral Kuća 5-5, Pantinaikos 5-5, Crvena zvezda 4-6, Lijetuvos Ritas 1-8

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!