Radnički potopljen u "Jezeru", Mega bućnula u "Moraču"

Šumadinci izgubili na svom terenu od MZT-a sa 79:69 i zebi zakomplikovali situaciju na tabeli, dok je Mega poražena u Podgorici od Budućnosti 83:76

• 0

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca pretrpeli su poraz na svom terenu od MZT 69:79 (21:20, 16:28, 14:14, 18:17) u13. kolu regionalne ABA lige.

Iako su osvojili prvu i četvrtu deonicu minimalnom prednošću, a treću završili egalom, kobna je bila druga četvrtina u kojoj su Kragujevčani  ubeležili 16 poena, a primili čak 28. Čitav ostatak meča domaća ekipa je bila pod rezultatskim opterećenjem. U "poteri" je potrošen i poslednji atom snage inače borbenih Šumadinaca.

U 13. minutu uspeli su domaći igrači da izjednače na 28:28, međutim gosti su se brzo konsolidovali i vratili vođstvo. Potom su u 26. minutu Nikolićevi izabranici smanjili zaostatak na jedan posed lopte - 49:52, ali ni tada Skopljanci nisu pogubili konce svoje igre.

Sve vreme su iscrpljivali ključne adute rivala, a išlo im je na ruku što doslovce ni u jednom elementu igre Radnički nije pronalazio rešenje za preokret.

Na kraju je domaćin imao tek 14 asistencija (jednu više doduše), tri izgubljene lopte više, pet skokova manje, čak devet realizovanih penala manje (16:25), što je, pre svega, rezultat kriterijuma na parketu iz kojeg je za domaćina dosuđeno 19 slobodnih bacanja, a za gosta - 37!

Ekipa Mega Vizure, drugi naš tim koji je igrao u subotu, nije uspela da dođe do trijumfa pošto je doživela sedmi poraz, 83:76 od Budućnosti u Podgorici

Domaćin je ceo meč vodio, ali su izabranici Dejana Milojevića u nekoliko navrata zapretili preokretom, međutim, nisu uspeli da do njega dođu.

Crvena zvezda Telekom - Cibona 20.30

TABELA: Crvena zvezda Telekom 9-3, Partizan 9-3, Cibona 8-4, Cedevita 8-4, Igokea 8-4, Budućnost (+1)8-5, Krka (+1) 6-7, Mega Vizura (+1) 6-7, MZT (+1) 6-7, Zadar 5-7, Solnok (+1) 4-9, Radnički (+1) 4-9, Olimpija 3-9, Široki 3-9.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!