Bogdanović i Gagić vodili Partizan do pobede u Laktašima! (FOTO)

Crno-beli i bez Duška Vujoševića u 14. kolu ABA lige savladali Igokeu 83:80 posle produžetka i uhvatili priključak za večitim rivalom, koji je na čelu tabele

• 11

Košarkaši Partizana savladali su u 14. kolu ABA lige  Igokeu u Laktašima 83:80 (26:30, 20:7, 15:17, 10:17, 12:9) u produžetku i vratili se na pobednički kolosek posle poraza u prethodnoj rundi u susretu sa Cedevitom

Partizan je bio sučen sa hendikepom jer zbog zdravstenih problema košarkaše nije  vodio trener Duško Vujošević, već njegov pomoćnik Velimir Gašić, ali to nije bila nesavladiva prepreka. Crno-beli su većom delom meča bili bolji rival i propustili da ostavare pobedu već u regularnom toku, ali imali su Bogdana Bogdanovića koji je sa 26 poena nosio saigrače do uspeha, a i pogodio dva slobodna bacanja kojima je postavljen konačan rezultat. U dodatnom periodu zablistao je i Gagić čiji je ukupan učinak bio 13 poena i 15 skokova.

Na ruku klubu iz Humske išlo je i očajnoi izviđenje penala od strane igrača Igokee (16-27), koje je klub iz Aleksandrovca verovatno koštalo poraza. Glavni problem gostiju bile su silne izgubljene lopte (22) u čemu su prednjačili Lovernj i Milosavljević sa po šest. Milosavljević je greške deloimično kompenzovao sa 13 poena, dok je Lovernj uz 10 oena imao i sedam skokova. Povratnik u tim Partizana Milenko Tepić posle očajnog početka uspeo je da se "pronađe" i zabeleži 10 poena.

U timu Igokee ponajbolji je bio Gordić sa poena i umalo nije bio fatalan po dojučerašnje saigrače. Najveća podrška bili su mu Gipson i Jorović sa po 17 poena, s tim što je Amerikanac imao nekoliko promašaja i nerezonskih poteza u važnim momentima.

Revija poena i atraktivnih pogodaka u prvoj četvrtini. "Sevale" su brze akcije, upadale trojke...Na kraju perioda 30:26 za Igokeu, toliko koševa nekad vidimo za čitavo poluvreme.

U drugoj četvrtini Igokea nije uspela da održi takvu efikasnost, delom i zato što su Beograđani bolje zaigrali u odbrani. kada je konačno prve poene upisao Tepić, dva iz bacanja posle nesportske lične, pa trojku, Partizan je poveo 42:37. U tom trenutku Bogdanović, najbolji pojedinac meča, sam se povredio posle proklizavanja i iznet je sa terena.

To nije omelo goste da nastave seriju, zabeleže devet uzastopnih poena i na odmor odu sa vođstvom 46:37. Igokea nije postigla koš četiri i po minuta i posle 30 poena u prvoj, zabeležila je samo sedam u drugoj četvrtini.

Najbolja vest za Partizan početkom drugog poluvremena bio je povratak Bogdanovića, povreda očito nije bila teška i nejefiksaniji igrač crno-belih (13 poena do tog momenta) vratio se na teren u 23. minutu, a ubrzo je postigao i četvrtu trojku. Partizan je uspešno održavao vođstvo koje je iznosilo maksimalno 11 poena, a u poslednju deonicu ušao je sa 61:54.

Da li zbog umora, ali Beograđani su posustali u napadu, Igokea je uspela da se približi na 68:69, a zatim trojkom Gordića i da uzjednači 71:71. Tim iz Laktaša imao je priliku da po prvi put pređe u vođstvo u nastavku, ali Gipson je očajno izveo oba slobodna bacanja, a košarkaši Partizana su se spetljali u napadu i utakmica je otišla u produžetak.

Partizan je bolje počeo dodatni period, poveo 77:73, međutim domaćini su mini serijom prekrenuli na 78:77 i prvi put stekli prednost posle prvog poluvremena. Tepić je iz bacanja doneo novo vođstvo Beoghrađanima, da bi Gagić povisio na 81:78 posle skoka u napadu kojim je anulirao promašaj Bogdanovića. Igokea je prišla na poen, ali kada je Bogdanović iz bacanja postavio, ispostavilo se konačnih, 83:30, domaćini se u dva napada nisu snašli i morali su da čestitaju protivniku.

Radnički – Cibona 20.30

TABELA: Crvena zvezda 11-3, Partizan 10-4, Cedevita 10-4, Budućnost 9-5, Igokea 8-6, Cibona 8-5, MZT 6-8, Mega Vizura 6-8, Krka 6-8, Olimpija 5-9, Solnok 5-9, Zadar 5-9, Široki 4-10, Radnički 4-9.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf.rs!