≫

Razgoropađeni Novak slomio Delbonisa za osminu finala Majamija

Srpski teniser pobedio Argentinca sa 2:1

• 1

Novak Đoković ostvario je plasman među 16 najboljih u Majamiju pobedivši svetskog broja 83, Federika Delbonisa iz Argentine sa 2:1 (7:5, 4:6, 6:1). Ovo je bio njihov prvi međusobni duel.

Đoković polako podiže formu i priprema se za turnire na šljaci. a u nastvaku takmičenja čeka ga Roberto Bautista Agut.

Novak je odigrao promenljivo ovaj meč, sa usponima i padovima, jer je posle  5:2 u prvom setu došao do 5:5, ali se spasao u naredna dva gema za 7:5.

Drugi set je bio za zaborav, ali doduše i Argentinac je odigrao najbolji set u karijeri i pobedio sa 6:4 za izjednačenje.

Sve dileme su otklonjene u trećem setu kada je Novak u četvrtom gemu napravio brejk, a zatim još jedan za 5:1 i mirno je priveo meč kraju.

TOK MEČA.

III SET:

6:1 Kraj Novak je pokazao klasu kada je bilo najpotrtebnije

4:1 Dosta je bilo šale sa Novakom,srpski teniser ubedljivo osvojio svoj servis gem i pokazao da se ne šali.

3:1 Nole je pojačao ritam, podigao nivo igre i napravio brejk u četvrtom gemu, što može das bude veoma važna činjenica u osvajanju seta.

1:0 Novak umalo da izgubi uvodni gem ovog trećeg seta, ali je uspeo da spase nekoliko lopti i izvuče gem

II SET:

4:6  Nije dao Argentinac da ga Novak iznenadi i uzme brejk već je sigrurnim servisom osvojio set

4:5 Delbonis je blizu osvajanja seta, igra odlično i udara nenormalno jako loptu

3:4 Neverovatan pad srpskog tenisera koji koristi Delbonis da sa dva vezana brejka povede sa 4:3 i ima servis..

3:3 Ne može Nole bez drame, umesto da rutinski privede meč, dozvolio je brejk, a zatim je Argentinac osvojio i svoj servis i sada je ponovo meč u neizvesnosti.

3:1 Baš u pravom momentu Đoković je napravio brejk, treći na meču i stekao opet šansu da vrlo brzo završi ovaj meč.

2:1 Za sada bez brejka, svako siguran na svom servisu...

1:0 Furiozno Đoković ulazi i u drugi set i bez izgubljenog poena osvaja gem.

I SET:

7:5 Fantastično je odigrao Novak kada je najpotrebnije i uspeo da ostvari brejk kojim dobija prvi set.

6:5 Spasao se Novak iz ponora jer je rival imao 0:30 u ovom gemu, ali je naš as iskusno uspeo da se vrati i osvoji gem.

5:5 Delbonis je iskoristio svoj servis i izjednačio rezultat u prvom setu i time uveo meč u neizvesnost.

5:4 Ne valja. Opuštanje Novaka u devetom gemu i slab servis omogućili su Delbonisu da dođe do 0:40, a zatim i da napravi brejk posle velike razmene udaraca.

5:2 Novi rutinski gem našeg asa koji se približio osvajanju seta. Za sada Argentinac dobro servira, ali je kiksnuo samo u tom jednom gemu koji je ispustio. Đoković je dva gema dobio a da nije izgubio nijedan poen.

4:1 Potvrda brejka Đokovića, ali teže nego što se očekivalo jer je Delbonis izjednačio na 40:40, ali je Novak sjajnim servisom osvojio nova dva poena u gem.

3:1 Imao je Delbonis čak 40:15, u ovom gemu, ali je strpljivom igrom naš as uspeo da dođe do izjednačenja, pa i prednosti, koju je na kraju  pretvorio u brejk.

2:1 Novak je vrlo lako uzeo prvi gem na svoj servis, zatim je Delbonis odigrao vrlo dobro, poveo sa 40:0 i onda rutinski priveo gem kraju. Usledila je nova dominacija Đokovića za 2:1 u setu. Igra se vrlo brzo i bez mnogo razmena lopti.